HDMI

Jaké jsou příznaky deprese u dětí?

Nejlepší odpověď
Georgo2010

Mezi základní symptomy patří neschopnost se radovat, pocity viny, nízké sebehodnocení, zoufalá nálada (Pozor! Často i s myšlenkami na smrt), podrážděnost, osamocenost, někdy agrese, neklid, somatické příznaky…
Přesto je dětská deprese v několika bodech specifická.
Často se u depresivních dětí objevují projevy regrese – vrací se k ranějšímu vývojovému stupni.
Určitě byste neměli zůstávat klidní, pokud vaše ratolest mluví o smrti, pekle, pohřbech či tyto motivy ztvárňuje výtvarně.
U vytvořených obrázků to také lze poznat podle toho, že jsou příliš tmavé nebo se na nich objevují další motivy, které vás pravděpodobně velmi znepokojí.

Deprese je vážná duševní porucha a je omylem přisuzovat ji pouze dospělým. Řekli jste někdy vzdychajícímu potomkovi: „Prosím tě, co ty můžeš mít za trápení"? Nedělejte to!
Ano, zdá se nám, že je dětství bezstarostným životním obdobím, ale je to pouze z našeho úhlu pohledu.
Děti takový nadhled nemají, a proto se dokáží hodně potrápit i maličkostmi. Proto problémy svých dětí nikdy nepodceňujte!

Zdroj: www.detskestran­ky.cz/clanek/281-i_deti_mohou_mit_de­presi.htm

Další odpovědi
žolik

Sebelítost,ús­kost,plačtivos­t,straní se kamarádům,je toho hodně,zloba,je důležité přijít na to co se mu přihodilo,mluvit s dětma.

Zdroj: žolík