Kelt

Které přípony jsou pro zvukové soubory a které pro filmové soubory?

Stahuji si soubory – zvukové i filmové a chtěl bych si je přehrát, proto potřebuji stáhnout vhodný přehrávač. Poteboval bych ale vědět, které soubory, respektive kterou mají příponu a tím pádem vhodný přehrávače, který doporučujete. Zatím jsem zjistil, že některé soubory se mi přehrávají a některé ne. Zná někdo odkaz, kde bych měl přehled o všech typech souborů? Děkuji.

Odpovědi
dr.luha

VLC bere všechny soubory.

Dochy

Zkus tohle:
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_fi­le_formats
Všechny typy souborů tam nebudou, protože 1. se stále vyvíjí další a další, 2. přípony nejsou nijak závazné.

cochee

Přípony bych neřešil, stačí univerzální přehrávač. dr.luha napověděl VLC, s tím souhlasím a přidávám třeba Daum PotPlayer, což je nástupce KMPlayeru, který je také dobrý i dnes, ale stala se z něj překomerciona­lizovaná srajda plná většinou nepotřebných přídavků.