Avatar uživatele
postcd

Jaké jsou příčiny zvýšení teploty těla, drobného otoku?

K večeři jsme měli vařenou červenou řepu. O cca 5 hodin později když jsem šel spát, byla moč zbarvená trochu do růžova. Po 15 minutách v posteli pocit zvýšení teploty těla a otékání. Doktor na urologii podle zjištěných detailů usoudil, že moč byla zbarvena díky řepě a otok je psychická reakce. Jaké jsou příčiny takové zvýšené teploty a drobného otoku, kdy jsem zaregistroval horší průchodnost v krku?
Doplňuji:
otékání co si pamatuji se mi stalo akorát jednou když jsem si vzal hřebíček jako „věc proti parazitům“, možná někdy když jsem měl před lety nějakou angínu, chřipku či něco takového.

Zajímavá 0 před 3829 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Zvýšená teplota bývá jakýsi univerzální obranný mechanismus organismu při aktivaci imunitního systému např. bakteriální nákazou – to byla možná reakce na ten otok a je dost možné, že požití řepy s tím vůbec nesouviselo, prostě náhodná časová shoda.
Doplňuji:
ad Doplněna: tak je možné, že je to slabá alergická reakce na ten hřebíček, někdo má ve zvyku do řepy hřebíček dávat, optej se toho, kdo tu řepu dělal, jestli do ní ten hřebíček dal

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Je to alergická reakce na potraviny, určitěs to někdy viděl ve filmu, chlap si objedná v restauraci jídlo, pak se dozví že v tom byly mořský plody, začne se dusit, otýkat, tak to je extrémní forma, tys měl zřejmě jen nějakou lehkou epizodu.

Jinak to může mít spoustu projevů, přes vyrážky po srajdu, a objevit se v každým věku. Mojí ségře nedávno zjistili alergii na laktózu (ve 30 letech), přitom od dětství pije mlíko a žere tavený sejry. Zajdi si do alergologický poradny a nech se otestovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

„otok“ čoho?
alergická reakcia je charakteristická opuchom (otokom) najmä krku (klasické bielkovinové reakcie napr, u alergikov na orechy), kedy hrozí i udusenie.

inak kožné alergické otoky.

celkový otok ako taký sa nevyskytuje, je indikovaný ako viazanie vody organizmom – indikátor niektorých metabolických porúch (pokiaľ nehovoríme o traumatickom opuchu napr. pri poštípaní väčším množstvom hmyzu a pod), ale vyskytuje sa i pri niektorých druhoch liečby – napr. popálenín.

u vás je to skôr reakcia hypochondrická, doporučujem návštevu psychológa (nevšíma si vás okolie, máte pocity odstrkávania, nezáujmu zo strany blízkych o vás, potrebujete na seba viazať pozornosť?).

uvedomte si, že je to odpoveď iba na základe vašich údajov, ktoré sú veľmi všeobecné, viac by pomohol rozbor moči, krvi (a výsledky sem dané), prípadne i alergické testy, rtg. močového mechúra a prípadne i iné výsledky diagnostiky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek