Jaké jsou příčiny zpoždění menstruace?

Zdravím, chtěla bych se zeptat.. Je mi 16 a před týdnem se mi měla dostavit menstruace. Zatím pořád nic. Těhotná nejsem, jelikož jsem panna a s nikým jsem ještě nespala. Ikdyž mám příznaky jako nevolnost, nechuť k jídlu.. Ale těhotná být nemůžu. Nemá někdo zkušenosti, čím to je?

Podváhu nemám a poslední měsíc jsem taky nemocná nebyla.. M už mám 3 roky a vždycky byla celkem pravidelná.. tak nevím, možná stres..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Příčin může být celá řada: nemoc, stres, podváha ap., ale zároveň u mladých dívek nejsou nepravidelnosti cyklu neobvyklé, spíše docela běžné. Pokud bys M nedostala do 2 měsíců (dle vyjádření lékařů), navštiv gynekologa. :-)

Další odpovědi:

Bronzový

Stres ? Pokud jsi byla nemocná, tak i tohle může mít vliv.
A někdy se to hold zpozdí bez příčiny. Kamarádka má nepravidelnou menstruaci a doktor ji udělal všechny možné vyšetření a je zdravá.
Když holka bere antikoncepci a vysadí ji, tak taky strašně dlouho trvá dokud se jí cyklus zase neustálí.
Nemáš třeba i podváhu ?
Každopádně, pokud se ti to zpozdilo jen teď, tak vyčkej. A pokud se dlouho nedostaví, zajdi si na gyndu a to i v případě, že tvá menstruace bude pravidelně nepravidelná.
A taky se ti menstruace ustálí třeba i po dvou letech od tvé první menstruace.

Zlatý

Příčin zpoždění menses mohou být desítky - jestli nepřijde do příštího týdne, navštiv gynekologa...

Stříbrný

Na tuto otázku ti odpoví pouze lékař.

Příčin může být spousta a nikdo ti je tu nejvymenuje všechny.
Chceš-li mít jistotu, nehledej rady v internetu a zajdi k lékaři.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.