Jaké jsou příčiny osteoporozy u dětí? Jsou vrozené?

Odpovědi
brillant

Strýček google https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=os­teopor%C3%B3za+­u+d%C4%9Bt%C3%AD&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

Kepler

U dětí se osteoporóza nevyskytuje. Je to metabolická nemoc způsobená mmj. nedostatkem vápníku, zejména u seniorů nad 70 let. Tak to aspoň píšou na wiki.

UltraFan

Myslím, že vrozená osteoporóza není.
Příčinou může být podvýživa, nebo nedostatek pohybu.

Příště zkus blíže vysvětlit pojem „Dítě“, jestli myslíš fakt male děti (0–3 let) … nebo už starší děti (3–15 let) … pro ty starší děti je v současné době pohyb problém … furt sedí u počítačů a to už třeba právě v 4 letech … pak se nesmíme divit, že i děti mají takovýhle problémy … :-/

Na druhou stranu je zatím u děti výjimečná a trpí jí spíše starší lidé.

Kepler

Briliant: I podle odkazu na strýčka googla, je někdy nutné zabývat osteoporózou u dětí jen PREVENTIVNĚ.