SEMPAKO

Jaké jsou příčiny globální změny klimatu?

Nemůžu najít na internetu příčiny globální změny klimatu. Je to něco jako (zvyšování koncentrace skleníkových plynů)?

Nejlepší odpověď
Agneta

Chováme moc dobytka! Ten produkuje víc metanu, než průmysl. Tím se zadělává na skleníkový efekt.
(kdyby to bylo tak jednoduché, že) :DDD

Další odpovědi
pusinka50

Většina současného globálního oteplování je způsobena zvýšenými koncentracemi skleníkových plynů (oxid uhličitý, oxid dusný, metan, freony) v důsledku lidských aktivit. Koncentrace skleníkových plynů roste zejména vinou spalování fosilních paliv, ale také odlesňování, degradace půd a zemědělství vůbec. Na změny klimatu také působí i kosmické záření

Magička

Přesně jak píše Agneta, velmi opomíjeným faktorem stojícím za globálním oteplování je chov živočichů na potravu, což vyprodukuje více skleníkových plynů než celosvětová doprava, další část je průmysl a výroba energií. Nemalou přerou přispívá i odlesňování planety. (často kvůli pastvinám nebo zemědělství)

anonym

Snad tohle:
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=glob%C3%A1ln%C3%AD­+zm%C4%9Bna+kli­matu+p%C5%99%C­3%AD%C4%8Diny

mosoj

Dobytek ? Člověk je svojí nenažraností daleko horší. Prostě si podřezává pod sebou větev.