mikee.nikee

Jaké jsou přezdívky pro jména „Silvie“ a „Jana“ ?

Omlouvám se za zařazení do kategorie „Zábava a ostatní“, ale nevěděla jsem kam to zařadit. :)
Doplňuji:
Máte pravdu :). Omlouvám se, ale nevěděla jsem jak to zprávně napsat. Myslím ti teda jak se říká mužům s jménem „Martin“, Marťas a podobně, tak jak je to u jmén „Silvie“ a „Jana“ :).

Nejlepší odpověď
quentos

Přezdívky v drtivé většině nevznikají podle toho, jak se kdo jmenuje, ale na základě specifické příhody, činu dané osoby, případně zvláštního znamení apod.
Doplňuji:
jednu Silvii jsem znal a říkalo se jí Silva, Silvinka (to spíš ale ironicky), Janám pak Janička, Janinka, Janča, Janďa…