LucasPaul

Jaké jsou pozitiva studia psychologie a psychiatrie a naopak negativa?

Připravuji se na střední školu a chtěl bych se specializovat v jeden z těchto oborů. Nedávno jsem četl článek, že si prý psychologové vydělávají málo peněz. Na druhou stranu studium medicíny trvá přece jen dlouho… tak nevím. Máte pro mě nějaká doporučení? Případně rady od těch, kteří jeden z těchto oborů studují? Moc vám všem předem děkuji za odpověď, jestli jste ochotni se zdržet zodpovězením mé otázky.
Doplňuji:
Mám u těchto oborů šanci, když půjdu cestou střední školy? Nebo je snad výhodnější gymnázium?

Nejlepší odpověď
klumprt

Myslím, že hlavní pozitivum je to, že člověk bude více rozumět lidem, proč dělají všechny ty pitomosti, co dělají. A taky to, že občas bude schopen pomoct lidem, kteří se trápí. Negativum je, že za čas může brát každého jako pacienta. (Třeba i vlastní manželku.) U psychiatrů je známo, že se někdy po letech praxe chovají sami dost podivně.
Doplňuji:
A myslím, že gymnázium je nejlepší volba.

Další odpovědi
zzzzz

Je potřeba si to ujasnit. Psychiatr, je lékař, a studuje se na to lékařská fakulta. Psycholog je Mgr. a studuje se na to většinou filozofická fakulta.

Nejlepší máš vždy gympl, je to nejlepší příprava na VŠ jakéhokoliv směru. Na lékařskou fakultu jsou docela těžké přijímačky, hlavně ty z biologie, moje sestřenice se tam dostala na potřetí (pediatrii) chodila na gympl a ještě do přípravky na biolu:-(( Je tam velká tlačenka, tak si zvol i jiné školy ať nejsi pak rok doma.

huxa

V každém oboru se najdou zazobanci i naprostý chudáci bez peněz, prostě záleží na tvé snaze.
Osobně jsem raději na tyto obory nešel, neboť bych tyto znalosti využíval i v osobním životě a tím si jej velmi ulehčil.

Agneta

Dovolila bych se tě varovat před těmi negativy – jak už píše Klumprd.
A to se skutečně nedá podceňovat. To, že se chovají pak sami „dost podivně“, je známá věc. Ta otázka je proč? Vem to v úvahu.:D

A tak snad studuj něco jiného :D

Hlada

Pro oba obory je nejvhodnější gymnázium. Mezi těmito obory je v praxi velký rozdíl, přestože mají podobný název.
Psycholog je filozof. Na psychologii jdou často lidé, kteří mají se sebou nějaký problém a chtějí se o tom dovědět více. Marně. Učí se hlavně historie, filozofie, matematika – statistika. Poradenství zcela okrajově. Studium je relativně snadné, uplatnění ale velice problematické. Prakticky jen zaměstnání, míst je málo. Soukromě se neuživí, v našich krajích není zvykem za tyto služby platit. Nemůže předepisovat léky.
Psychiatr je lékař, který se zabývá léčením psychických nemocí. Kromě zaměstnání může mít vlastní praxi hrazenou pojišťovnou, může předepisovat léky. Jak je ale známo, medina je nejtěžší a nejdelší VŠ.
Tak si vyber. Hodně štěstí.