Avatar uživatele
wenca

Jaké jsou požadavky na chov malých druhů sov?

Jaké jsou obecné požadavky na chov různých malých sov, například sýčka obecného, puštíka obecného, výrečka malého a jim podobných?
Doplňuji:

  1. NE, opravdu nejsem vykradač hnízd, 2) NE, nechci zakládat chov, ani nic podobného, zajímá mne to proto, že o tom mám mít referát.

Nevím, proč se do mne všichni hned navážíte, když se pouze zeptám na nějakou otázku, která je možná netradiční, ale je to obyčejná otázka.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: wenca

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3669 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

U nás jsou všechny druhy sov zákonem chráněné. Zkušenosti s dravci a sovami mám jako sokolník. Obnáší to spoustu věcí. Potřebuješ papíry o legálním získání zvířat, přijde k tobě na kontrolu ČIŽP a někteří inspektoři nejsou zrovna milí a přijdou v tu dobu kdy to zrovna nejmíň čekáš – je to jejich práce. A k tomu spoustu dalších náležitostí.
Odpovím otázkou: Co tě nutká k tomu, zabývat se chovem takových zvířat když
o nich nevíš ani ty základní věci?

Doplňuji:
Především byla tvoje otázka špatně formulována!
My ti tady nebudeme zpracovávat referát, to musíš sám! Neurážej se,
ale hledat patřičné zdroje snad umíš a nějaké znalosti a vědomosti bys
ze školy mít měl, ne?
Začni třeba u toho, že jsou všechny naše sovy chráněné , o jejich rozšíření, způsobu rozmnožování a ochrany.

Upravil/a: anonym

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer, www, Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

V prve řadě musíš získat povolení k chovu chráněných živočichů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Než se zájemce pustí do chovu sov, neměl by zapomenout na dva důležité kroky, jeden administrativní, druhý technický. Tím administrativním se rozumí vyřízení nezbytných dokladů pro chov. Pokud budeme chovat pouze exotické druhy, stačí nám povolení k chovu nebezpečných zvířat, pokud počítáme s chovem zástupců naší přírody, potřebujeme ještě udělení odchylného postupu ze zákona na ochranu našich živočichů.
zdroj :
http://www.kpep­.cz/web/index­.php/lanky-chovatel/135-chovame-sovy
Doplňuji:
z mého odkazu si můžeš udělat
jednoduché výpisky do svého
referátu odkaz je dost dlouhý a
bude ti na to myslím stačit :)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

…vypadá to na vykradače ptačích hnízd, žejo???

před 3669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

🙂

před 3668 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek