stepi

Jaké jsou povinosti občana ČR/ nejlépe studenta?

Odpovědi
Drap

Povinnosti i práva všech občanů jsou stejná. To jestli někdo je či není student, není důležité.

Třeba toto

Tak jsme jako občané na jedné straně podřízeni zákonům svého státu (které například určují, v jaké výši máme přispívat do státní pokladny daněmi a poplatky, stanovují jak dlouho má trvat vojenská služba atd.) a na straně druhé se stát stará o občanovu bezpečnost, řeší sociální problémy, organizuje zdravotní péči a vzdělávací soustavu, vynucuje plnění pohledávek dlužníků vůči věřitelům
Povinnosti, proti právům nejsou tak jednoznačně vyjmenovány.