Teedok

Jaké jsou povinnosti provozovatelů ubytoven?

Zajímá mne, zda zákon určuje minimální vybavení pokojů, velikost pokojů, četnost výměn prostěradel, vynášení košů, počet sprcha soc. zařízení na počet ubytovaných atd..

Odpovědi
zzzzz

Řekla bych, že zákon ne, bude to právní norma podzákoná, vyhláška, nebo prováděcí předpis.

Mc Merkurion

… mícháš hrušky s jabkama: počet wc,sprch,velikost plochy na jedno lůžko >>> na to jsou stavební normy … a co se týče tý higieny >>> to už záleží na majiteli, protože třeba koše si můžeš vysypat sám atd …

"S účinností od 1.1.2015 došlo pro provozovatele vybraných ubytovacích zařízení k úpravě povinností stanovených § 21a zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví. Změna se týká rozšíření povinných údajů v provozních řádech provozovatelů poskytujících dlouhodobé ubytování.
Dle citace § 21a „Osoba poskytující ubytování v ubytovacích zařízeních v rámci jí provozované hostinské živnosti a osoba provozující živnost ubytovací služby, s výjimkou osob poskytujících ubytování v bytových domech, v rodinných domech a ve stavbách pro individuální rekreaci, jsou povinny vypracovat provozní řád. V provozním řádu uvedou podmínky činnosti, zásady prevence vzniku infekčních a jiných onemocnění, způsob zacházení s prádlem a způsob očisty prostředí ubytovacího zařízení. Pokud je ubytování v zařízeních podle věty první poskytováno na dobu delší než dva měsíce v období šesti měsíců po sobě jdoucích, uvede osoba uvedená ve větě první v provozním řádu dále počet a plochu ubytovacích jednotek včetně nejvyššího počtu ubytovaných fyzických osob, vybavení ubytovacích jednotek záchodem, sprchou, umývárnou a prostorem pro vaření nebo ohřev jídla, způsob vytápění ubytovacích jednotek a teplotu vnitřního vzduchu v otopném období, jakož i způsob zajištění tekoucí pitné a teplé vody v ubytovacích jednotkách. Provozní řád a jeho změny předloží před jejich přijetím ke schválení příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví. Provozní řád je osoba povinna změnit vždy při změně podmínek pro poskytování služby.“

Zdroj: http://www.khso­va.cz/01_aktu­ality/informa­ce_provozovate­lum_ubytovani_2015­.php?datum=2015-02-05