berry38

Jaké jsou nejúčinější metody na vymazání psychických bloků z podvědomí?

Konkrétně na úzkostné, fobické stavy. Vystavovat se nepříjemným situacím mi dlouhodobě nepomáhá, nedá se to ovládnout – je to jako přirozený reflex, někde jsem četl, že s podvědomím nejde pracovat běžně jako s vědomím, což se bohužel u mě potvrzuje.Byla mi doporučena hypnoza, ale z toho mám docela obavy, tak nevím…Nevíte, nebo nemáte zkušenost jak tyto dlouhodobé bloky, vzorce chování napravit? Nějaký metody?
Dík

Nejlepší odpověď
annas

Účinná metoda pro vymazání bloků z podvědomí, samozřejmě jak pro koho, je kineziologie.

„Negativní emoce zablokují energetické proudění nejdříve v oblasti mozku a tím i v příslušné části těla, kterou tato oblast řídí. Narušení, zablokování energetických toků nastává při nemoci nebo stresu, ale i třeba díky traumatům z dětství uloženým v podvědomí. A tak se vytváří nejrůznější psychické či fyzické problémy, které se mohou stát chronickými. Stresové situace mohou podle této teorie zablokovat a odpojit až 75 % mozku. Mozek je jako počítač a zaznamenává všechny naše zkušenosti od početí po současnost, včetně stresujících či nepříjemných zážitků.
Tato terapie se poněkud zjednodušeně definuje jako způsob komunikace terapeuta s podvědomím pacienta, směřující k odstranění tzv. psychických bloků. “

Více v odkazu
http://www.abe­cedazdravi.cz/al­ternativni-medicina/kine­ziologie

http://www.eft-zivotnikouc.cz/ki­neziologie/

Další odpovědi
arygnoc

nejaké tie fóbie má prakticky každý.

pokiaľ sa jedná o fóbie obmedzujúce vás v dennom živote, stohjí za úvahu prispôsobiť svoje okolie svojim potrebám – zmeniť zamestnanie tak, aby ste sa vyhýbali fóbiovým podnetom, podobne bývanie.

zvládanie fóbie sa dá natrénovať – je to síce dlhodobý proces s neistými výsledkami, ale človeku mnohokrát iné neostáva (ja sa s pavúkmi rozprávam, presvedčujem ich, aby odišli, inak že ich budem nútený zlikvidovať – robím to síce z úctivej vzdialenosti, ale už pred nimi panicky neprchám).

no a potom je tu možnosť zveriť sa do rúk lekárom duše, ktorí sa vo vás tak prehravú, že z vás nakoniec spravia idiota – to isté platí pre kadejaké šamanské praktiky (tzv. alternatívne liečby), v ktroých sa vás na rozdiel od lekára ujme samozvaný „odborník“.

takže iba trénovať.
alebo sa podnetom k fóbii vyhýbať.

;-Q

anonym

Není zrovna nejlepší nápad se hrabat v podvědomí,protože člověk se pak zpravidla stává příliž citlivý na různé podněty.
Doplňuji:
Ovšem jestli cítíte potřebu dát se do „kupy“,tak bych vám doporučila určitě autohypnózu a pevnou vůli,ale až budete v pohodě,tak přesměrovat zájmy a ne si udržovat tvz. duševní hygienu,to je pak furt dokola a je nesmírně obtížné se z toho začarovaného kruhu vymanit.

ReHu

Kineziologii jsem, zkoušela. Nezabrala, nebylo mi to ani příjemné. Dostala jsem doporučení od lidí, kteří byli spokojeni maximálně.
A nechtělo se mi obcházet a zkoušet další a další kineziology.
Proto souhlasim s pumikem a jsem pro autohypnozu. I když I ta asi bude potřeba párkrát opakovat.

zzzlatokopka

Na úzkostné stavy je potřeba jíst léky, samo se to určitě nezlepší.

Navštiv psychiatra, bez něj se to určitě zhorší, terapie jsou pouze podpůrné, ale není to léčba. Některé terapie trénují dýchání, což velice pomáhá.

da ny

Jen doplním annas.
Je vhodné vybrat dobrého kineziologa/hyp­notizéra nebo dalšího „odborníka“, který Vám pomůže zjištěné informace hlavnědále dobře zpracovat.....

Luxx

s podvědomím se dá pracoval, ale musí se to umět a trvá to
Doplňuji:

  • dá pracovat

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Su­gesce

ivzez

Nehledejte žádné šarlatány, obzvláště ne kinoziology nebo hypnotizéry!!!
Svěříte-li se do rukou nějakého „odborníka“, dočkáte se leda zhoršení.

Pokud hypnóza, pak léčebná vedená psychiatrem
nebo alespoň psychologem.
Doplňuji:
Autohypnózu je potřeba natrénovat opět pod vedením lékaře nebo psychologa.

Nespoléhejte na nějaké „osvědčené tipy“.
Co pomohlo jednomu, nemusí pomoci druhému.

Psychické bloky a poškození psychiky nebolí, ale mohou způsobit více škody
a problémů než např. zlomenina, kterou by snad nikdo „neléčil podomácku“…

arygnoc

@da ny:

a aká/ktorá škola produkuje týchto „odborníkov“?
veru, úvodzovky sú na mieste.

;-Q