MrnousakCZE

Jaké jsou nejpevnější a nejtvrdší kovy, slitiny používané v 9.-13. století?

Jaké jsou nejpevnější a nejtvrdši kovy, slitiny používané v 9.-13. století?
Doplňuji:
potřebuji opravdu co nejpřesněji odpověď od někoho kdo se v tom vyzná nebo to dokonce studoval

Nejlepší odpověď
Lamalam

V daném období lidé mnoho kovů neznali a nevyužívali. Běžné bylo Fe, Cu, Sn a Pb. Pochopitelně znali i Au a Ag. Ze slitin se používal bronz. V 16. století přišel na scénu Zn a Sb. Který z těchto kovů je nejpevnější, si snadno odvodíš. Ostatní technické kovy se začaly využívat až v 19. století.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že železo.
Doplňuji:
Pokud vezmeš v úvahu znalosti metalurgie a používané kovy v dané době, nic jiného než železo ti nemůže vyjít.

Deara

http://www.his­toriahutnictva­.webzdarma.cz/his­toriahutnictva­.pdf
niečo z historie :) len je to po slovensky
Ano železo ale to sa nikdy nepoužíva čisté. závisí od spôsobu výroby, rudy, množstva uhlíka(Oceľ)..lenže v tej dobe nevedeli odhadnúť množstvo ulíka a ocel bola príliš krehká, preto myslím stále bol v tej dobe často radšej používali napr bronz.