tiarko

Jaké jsou náležitosti doporučeného psaní ?

Chtěl bych se zeptat jaké jsou náležitosti aby zásilka byla uznána jako doporučené psaní ? Musí být zásilka v obálce nebo jediným omezujícím faktorem je šířka 5 cm ? Co vše musí zásilka ještě splnoňovat ? Může být doporučený dopis i mikina která je ale stlačena šířkou pod 5 cm ? Děkuji

Nejlepší odpověď
brillant

https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/psani/cr/do­porucene-psani

Další odpovědi
Drap

Stejné náležitosti jako každá jiná zásilka. Musí však být opatřena zpáteční adresou a nápisem " Doporučeně". K tomu je třeba vyplnit piodací lístek a jako doporučenou odeslat.

Agneta

Aha, tak jak poslat doporučený dopis…:D

Nejdřív dáš do obálky, a pak napíšeš adresu – no víš né? to www. atd – a kliknutím odešleš:DDD

Co je na tom :DDDDDD

McArthur

Mikinu můžeš zabalit jakkoliv, např. použít více igelitových tašek, párkrát to omotat izolepou a nalepit adresu příjemce a odesílatele. Rozměr 5 cm je limitní výška, 50 cm délka a hloubka max. 35 cm. Posledním limitem je celková váha, která nesmí přesáhnout 2 kg. Pošta netoleruje nic navíc. Pozor ale, pošťáci často tyto rozměry neznají a rádi vše dávají na dražší doporučený balíček. Pojištění při ztrátě zásilky se vyplácí do výše 580,– Kč, ale to už strašit nebudu.

Na poště (nebo doma) vyplníš podací lístek a stoupneš si do fronty. To je všechno.