Jaké jsou náležitosti dohody mezi sousedy o ponechání zdi aby druhému nespadl dům?

Dobrý den,demolujeme dům. Po částečném odkrytí jedné ze zdí, která kopíruje sousedovu zeď, jsme zjistili, že v sousedově zdi jsou praskliny a kdyby jsme tuto stěnu odstranily úplně sousedovi spadne část domu. Naše zeď podpírá jeho štítovou zeď. Konzultovali jsme to i s projektantem, a dohodli jsme se ústně se sousedem, že tuto zeď ponecháme na místě aby jsme mu nepoškodili dům. Chtěla bych to ošetřit i písemně, ale nevím jaké musí být náležitosti této dohody.

Odpovědi
Tom20

Musí tam být hlavně řádně sepsáno kde přesně co se bouralo,majitelé domů a mělo by to být nahlášeno na stavební úřad,že jste se dohodli,kvůli případným právním sporům.

jaza

Aby to nebylo napadnutelné, tak dohodu si můžete sepsat sami, ale podpisy musí být ověřeny buď na úřadě, nebo nejlépe u notáře. Pokud to nedokážete sepsat sami, telef. se objednejte u notáře /stojí to asi necelých 1 tis./, na papír si napište všechno kolem té zdi, ať se při sepisování u notáře na něco nezapomene. Hlavně bude potřeba LV obou nemovitosti, stačí vytisknou z Internetu.