dandys

Jaké jsou mluvnické kategorie u slov nabízeli a ovoce pomozte mi prosím :D

Nejlepší odpověď
quentos

nabízeli je sloveso, na tom se snad shodneme. Co určujeme u sloves? Osobu, číslo, čas, způsob, rod (činný/trpný), vid. Eventuálně ještě třídu a vzor, pokud jste se to už učili.
Ovoce je podst. jm. – u těch určujeme pád, číslo, rod a vzor. Dál nepomůžu, protože

  • ovoce může být v různém kotextu v různých pádech (1.,2., 4., 5.) a navíc toto není stránka pro řešení domácích úkolů!!! Touto otázkou porušujete kodex.