Luciášek32

Jaké jsou Komenského náboženské názory? Kde bych je na internetu našla?

můžete tu nějaké i napsat ale spíš webovky na wikipedii jsou jenom pegagogické

Nejlepší odpověď
kapka

Byl stoupencem církve Jednoty bratrské, jestli ti to pomůže v dalším pátrání.

Další odpovědi
jmhad

Ano,on byl dokonce biskupem Jednoty bratrské.Lze i hledat pod pojmenováním Moravští bratři.Jejich následovníci jsou u nás od roku cca 1930 " Bratrská jednota baptistů",kde by bylo možné také hledat něco o jeho církevní práci.