Ronie

Jaké jsou jevy příkladu?

Ahoj, učím se na zkoušku ze statistiky a už mně to vážně leze na mozek, že nedokážu určit ani jevy.
Pokud je tu někdo kdo se nudí a rád by mi pomohl, budu vděčná. :)

Příklad:
Používáme jistý přístroj, a to nejvýše třikrát. Pravděpodobnost jeho poruchy je při každém použití rovna 0,02. Po první poruše přístroj opravíme, po druhé poruše vyřadíme. Určete střední hodnotu a směrodatnou odchylku počtu bezchybných použití přístroje.

Pokusila jsem se něco spočítat. Střední hodnota mně vyšla E(X) = 2,9996, rozptyl D(X) = 0,0003998 a směrodatná odchylka o(X) = 0,0199959996. Ale nejsem si tím vůbec jistá.

Díky moc! :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Takhle to tu nefunguje.
Nasměrujeme, opravíme, ale řešit musíš sama.
Pokus se o řešení (ale opravdu, ne že napíšeš
nějaký nesmysl), bude-li potřeba, někdo tě opraví.