Jaké jsou hodnosti a funkce u městské policie?

Navíc s jakou minimální hodností se může vykonávat daná funkce?

Nejlepší odpověď
Mravenec

Hodnosti se dávají za počet let služby, tedy většinou.
Abys mohl jezdit výjezd, musíš mít zkušenost cca. 2 roky nebo když si tě kolega vezme na starost.

Hodnosti jsou v tomhle pořadí : aspirant, rotný, strážmistr, vrchní strážmistr, podpraporčík, praporčík, vrchní praporčík, inspektor, vrchní inspektor, komisař, vrchní komisař, policejní rada, vrchní policejní rada, ředitel MP a imp

Funkce základní: Linka 156, okrskář

Jinak aby nedošlo k omylům, vše mám z vlastní hlavy, myslím, že moc dobře vím o čem mluvím. 😁

A zmíněné hodnosti platí pro MP Praha, pro ostatní jsou velmi podobné…

Nezmiňuji operátory, kanceláře, náborové odd…