bolak

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi laserovými a inkoustovými tiskárnami?

Prosím polopatické vysvětlení.

A ještě Doplňující otázky:

  1. Do obou se kupuje náplň? (pokud ano tak je nějaký rozdíl v ceně?)
  2. Je pravda že v inkoustové tiskárně může zaschnout inkoust a proto je lepší laserová? (někde jsem to slyšel, asi v hospodě :)
  3. Je nějaký rozdíl ve kvalitě tisku, co se týče fotografií?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Pro tisk fotografií je jednoznačně vhodnější inkoustová tiskárna v kombinaci s fotopapírem. Laserovka fotky neumí, aspoň ne v koukatelné kvalitě.
Doplňuji:
Tisk fotek na domácí tiskárně je poměrně nákladnou záležitostí. Obvykle je výhodnější obrátit se na nejbližší fotolab.

Další odpovědi
annas

Jedna z mnohých odpovědí.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-prakticky-rozdil-mezi-inkoustovou-a-laserovou-tiskarnou

mosoj

Je to tady asi po milionprvé.
Aby jsi dostal obrázek typu fotografie, musíš tisknout na fotopapír. To laserová tiskárna neumí. Navíc barevná laserová tiskárna je stále drahá.

Ano v inkoustové tiskárně může zaschnout barva v tryskách tiskové hlavy.

Laserová nezaschne ale zase fotky neumí. Umí pouze barevné obrázky na kvalitní tiskový paír high rezolution !

A včíl co je lepší ?

Kvalitu fotografií ovlivňuje hlavně kvalita
fotopapíru. Barvy samozřejmě také, ale to již není tak markantní.

Pokud použiješ levnější neoriginální barvy , tak i na kvalitní fotopapír se dá vytisknout fotka 10×15 za 2–3 Kč a na A4 za cca 8–10 Kč ve velmi dobré kvalitě.