Smoullinka

Jaké jsou fyzikální veličiny na jízdním kole ??

Doplňuji:
Mám to jako referát a nevím si rady… děkuju všem za pomoc :))

Odpovědi
huxa

Dle toho, jaké si na ně napíšeš. Já mám např na svém bmxku napsaný vzorečky do matiky :)

Dochy

To je jedna z úloh, kde (podle mně) neexistuje jedna určitá správná odpověď. Podívej se na kolo, zamysli se, a sepiš co vše na kole můžeš změřit/zvážit. Sepiš vše co dokážaš pokud je kolo v klidu a pak prober vše co se přidá pokud se kolo dostane do pohybu a ty jej začneš řídit. Krásně okecávací úloha a co člověk, to jiný seznam veličin (některé napadnou každého, ale pak je spousta kdy si každý vybaví jen několik znich)