mosoj

Jaké jsou důvody nečerpání dotací z EU pro naši republiku ?

Od roku 2007 do roku 2013 mohla naše republika čerpat Z EÚ dotace ve výši 795 miliard Kč. Ve skutečnosti vyčerpala jen 290 miliard a to ještě hrozí že bude 250 miliard vracet.

Nejlepší odpověď
Alesh

To je jednoduchý. Představ si, že si takovouhle situaci. Sám máš nějaký příjem, něco naspořeno. Chceš si postavit nový dům, EU ti na to dá půlku, když ty sám dáš půlku. Řekněme, že to máš a jdeš do toho. Splníš kritéria a dostaneš půlku. Takhle si postavíš barák, koupíš auto a dovolenou. Další, co budeš chtít je bazén, jenže to už nastane situace, že ty zkrátka nebudeš mít tu půlku ze svého, takže o dotaci nepožádáš. Mohl bys jít i do pár levnějších projektů, ale kvůli šílenému papírování se na to raději vyprdneš. Navíc ti u všech projektů hrozí, že na straně 27 na osmém řádku budeš mít místo slova „však“ napsáno „ačkoli“ a máš problém a EU bude chtít prachy zpět, zkrátka chyba v projektu.
No a nejvtipnější na tom je, že ty prachy, co ti EU dá, jsi tam předtím sám poslal. No, není to úžasné?

Další odpovědi
anonym

Neznalost lidí, kteří jsou kompetentní v čerpání dotací. Závěr: vyhodit!!!

suaeda

Jednak zde již zmíněné papírování a pak z některých dotací jde snadno ulít kousek pro sebe u některých to jde hůře. Takže se o některé prostě vůbec nežádá.