Jaké jsou důležité obrazy od roku 1780 do roku 1880 ?

Odpovědi:

Bronzový

Tak např. Nahá Maja Francisca de Goyi, Maratova smrt Jacquese-Louise Davida, Svoboda vedoucí lid - Eugene Delacroix, Edouard Manet - Snídaně v trávě, díla Clauda Moneta...

Zlatý

Dôležité obrazy? zaujímavý výraz.
Dôležité=cenné z pohľadu zberateľa umenia, historika, filozofa, technológa, či bežného človeka, alebo z pohľadu zlodeja, či filantropa, prípadne mamonára...
Požadovaná doba Rokoko, ale bez znalosti vplyvu predchádzajúceho obdobia Baroka, toto vyčačkané obdobie nepochopíme. Sú portréty, sú krajiny,sú historické udalosti, sú vidiny - to všetko vzniklo v tejto dobe.

Podľa mňa, experti teraz kacírstvo vyrieknem:
každý obraz je dôležitý, je jedno, či ho namaľoval svetom uznávaný maliar a či pouličný "machlič" kdesi na Korze.
Či svet na obraze podrobný je do detailov a či len skicou, náznakom farieb, čiar.
Páči sa mi i napriek spoločenskému odsúdeniu,
alebo i naopak, odborníci žasnú i davy obdivujú...
som ako Andersenové dieťa a kričím "cisár je nahý"
... to všetko posúva náš duševný obzor, rozširuje videnie, oddeľuje človeka od zvieraťa.
Otvoríme Dejiny umenia a budeme citovať maliarov?
Stačí vložiť do vyhľadávača "maliari baroka rokoka" a vysypem múdro celý zoznam maliarov a diel, bez toho, že by som ich poznala. Budem za múdru (ale bez reálnych znalostí)...,
ale ak si vyhľadáte sám, trocha práce okolo toho budete mať, ostanú vám v očiach i mysli tieto diela i osudy ich maliarov.

Bronzový

To máš na mysli historické události, které se v tomto období staly, nebo konkrétní obrazy světových malířů, který byly v tomto období namalovány? U obrazu je známý autor, ne rok vzniku.

Kelt: Zvlášť z této doby je téměř nemožný, aby u podstaných věcí nebyla známá doba vzniku.

během zítřka tu dám seznam :3

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.