Wortygen

Jaké jsou důkazy o upírech?

Nejlepší odpověď
annas

Když se podíváte do odkazu, přečtete si další názory.

Moje otázka.
Kdo byli upíři? Jde opravdu jen o legendy? Nebo se najde nějaké vysvětlení pro jejich existenci?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-byli-upiri-jde-opravdu-jen-o-legendy-nebo-se-najde-nejake-vysvetleni-pro-jejich-existenci

Upír není ani živý ani mrtvý, přes den se ukrývá před denním světlem v rakvi a v noci vychází za potravou, tedy krví, nejraději lidskou. Stane se jím člověk, který za svého života škodil druhým, zemřel podivným způsobem, nebo byl upírstvím nakažen od jiného upíra.

Nejznámější upírem byl hrabě Drákula.
Přízvisko Tepeš (čti Cepeš), které znamená Narážeč, nebo Napichovač (na kůl) získal díky svému oblíbenému způsobu poprav nepřátel a krutosti. Je však třeba pamatovat, že doba ve které žil byla neobyčejně drsná a jeho knížectví bojovalo o holou existenci s Turky i Maďary. Upíra z něho udělali až za nějakou dobu po smrti.

Možná, že pověsti o upírech mají i reálnější základ. Existuje totiž vzácná nemoc krve, při níž uniká z organismu železo, jmenuje se porfyrie. Nemocní mají nápadně bílou a jemnou pokožku. Časem u nich dochází ke znetvoření obličeje: tuhnou jim rty a dásně, zuby působí výrazněji. Pobyt na slunečním světle příznaky nemoci urychluje, u pacientů vznikají červené skvrny na kůži, rostou jim chlupy na rukou a obličeji, červenají zuby. Postižení proto žijí pouze v noci a raději se vyhýbají lidem. Jsou alergičtí na česnek, ten totiž rozpouští železité krevní barvivo a brání organismu v jeho vytváření.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=up%C3%AD%C5%99i
Doplňuji:
Uvedený odkaz http://sheheze­rada.blog.cz… 008/demoni-noci – neplatí, nejde otevřít

Nový odkaz na na ABC 6/2010
http://www.abic­ko.cz/clanek/prec­ti-si-zabava/9794/e­xistuji-upiri.html

Další odpovědi
Mapel

Ve smyslu Upíra, jak je prezentován žádné. Jsou to jen dohady, protože se dříve nemohli všichni pohřbívat na pohřebištích a tak začaly vznikat pověry. Za vším hledej církev, ta už toho navymejšlela víc než dost.

www

Jediné, co je prokázáno, jsou letouni, upír.
Ostatní je pouhý výmysl a jiné bludy 😁
Doplňuji:
Podle těchto bludů se člověk upír živil krví a byl ‚živý mrtvý‘.
Nic takového nikdy prokázáno nebylo a nebude, rádoby ‚vědecká‘ obhájení nejsou reálná ani možná.
Studium, nikoliv net.

MocacekCZ

Žádné
Doplňuji:
i když někde jsem četl,že upíři jako takoví už nejsou. V dnešní době už nesají krev ale energii člověka,nejlépe se jim daří v davu lidí. A to je důvod proč se z města cítíte unavený.

beer

O upírech – lidech, co pijí krev a žíjí po smrti, nejsou naprosto žádné důkazy.

anonym

Je dokázáno, že přes to, že někteří lidé dokážou pít doslova jiným lidem krev, tak skuteční upíři jsou:

(viz Wiki)
Upíři (Desmodontinae) představují samostatnou podčeleď listonosovitých netopýrů, jejíž zástupci se vyznačují krvežravostí (hematofágií): živí se výhradně krví teplokrevných živočichů.

Wortygene, opakováním otázky ses zařadil mezi listonosovité netopýry.