Michal Kole

Jaké jsou asi výrobní náklady na 1,5 a 2 litrové PET flašky? Která platikářská firma je vyrábí, materiál a technologie?

Nejlepší odpověď
Hykam

honza19hk: PET lahve se vyrábí trochu jinak.
V lisovně plastů se vstříkne do formy termoplast, tento kus má tvar asi jako zkumavka se závitem. V tomto tvaru se expeduje do stáčírny nápojů, kde se lahve již vyfukují přímo na stáčecí lince do požadovanéhu tvaru a objemu (strčí se do formy, nahřeje se část od závitu, vyfoukne a zchladí).

Další odpovědi
honza19hk

vím jen tohle: PET je polyethylente­reftalát,je to termoplast,výroba flašky je jednoduchá,horký plast se odstříkne do formy a postupně tuhne. Jeho rechyklace je snadná,zase se roztaví.Největší recyklační linka v ČR je v Bohumíně.
Termoplast znamená,že po zahřátí měkne,naopak při velkém zchlazení rád praská.