dougie

Jaké jsou 3 základní barvy?

Nejlepší odpověď
chudst

Kde? V pocitacich jsou to RGB – cervena, zelena, modra. Nebo CMY – tyrkysova, purpurova a zluta.

Další odpovědi
Toruk

Pánové, zelená není základní- je kombinací žluté a modré. Základní barvy jsou 4: červená, žlutá, modrá, černá, to ovžem za předpokladu, že se používají na bílém podkladě, kde bílá vzniká absencí ostatních barev. Kdyby barvy měly být aplikovány dejme tomu na šedém podkladě bylo by zapotřebí k projevení plnobarevnosti 5 barev: 4 jmenované + ta bílá.
Doplňuji:
Butani: když jseš tak sečtělý a chceš nás poučovat, pouč nás, jak z těch 3 barev co jmenuješ vykouzlíš žlutou? Nemluvě o černé.

dědapetr

primární barvy:
žlutá – karmínová červeň – modrá
sekundární barvy – vzniklé kombinací primárních:
červená – zelená – fialová
terciální barvy:
… hnědá …

Zdroj: http://olejomal­by.sweb.cz/za­kladni.htm

Ella

žlutá, červená, modrá.

mosoj

Jsou dva způsoby míchání barev:

1. aditivní – základní barvy jsou červená, zelená, modrá. Barvy se vzájemně sčítají a sečtením všech tří základních barev vzniká bílá. Barvy mohou nabývat hodnot 0 – 255.
Tento způsob míchání barev se uplatňuje v monitorech a TV.

2. Subtraktivní – základní barvy jsou žlutá, azurová, purpurová. Přidáním barvy se barva odečítá. Smícháním (odečtením ) tří základních barev vzniká černá.
Tento způsob míchání barev se uplatňuje v tiskárnách a také při míchání pigmentových barev!!!

Tyto dva způsoby míchání základních barev si nesmíte plést s barevným prostorem RGB a CMYK !!!!

Toruk – to jsou věci že !! Představ si, že při aditivním míchání dá červená se zelenou žlutou. A černá vznikne v barevném prostoru
RGB pokud všechny tři základní barvy nejsou přítomné – nabývají hodnoty 0.

Ještě odkaz pro nevěřící :
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­ditivn%C3%AD_m%C3­%ADch%C3%A1n%C3­%AD_barev

Elk

Protože otázka nebyla položena kde, tak přidávám : bílá, modrá a červená…
Myslím tím naši vlajku!
P.S. to jen tak pro zpestření…

KnoflíčekJan

Nebankovní půjčky a finanční poradenství pro každého s výhodnou sazbou. Kontakt: knoflicekjan720@gmail.com

KnoflíčekJan

Nebankovní půjčky a finanční poradenství pro každého s výhodnou sazbou. Kontakt: knoflicekjan720@gmail.com

KnoflíčekJan

Nebankovní půjčky a finanční poradenství pro každého s výhodnou sazbou. Kontakt: knoflicekjan720@gmail.com

KnoflíčekJan

Nebankovní půjčky a finanční poradenství pro každého s výhodnou sazbou. Kontakt: knoflicekjan720@gmail.com

KnoflíčekJan

Nebankovní půjčky a finanční poradenství pro každého s výhodnou sazbou. Kontakt: knoflicekjan720@gmail.com

KnoflíčekJan

Nebankovní půjčky a finanční poradenství pro každého s výhodnou sazbou. Kontakt: knoflicekjan720@gmail.com

KnoflíčekJan

Nebankovní půjčky a finanční poradenství pro každého s výhodnou sazbou. Kontakt: knoflicekjan720@gmail.com

KnoflíčekJan

Nebankovní půjčky a finanční poradenství pro každého s výhodnou sazbou. Kontakt: knoflicekjan720@gmail.com