Lorgins

Jaké jméno byste dali svému dítěti? 🙂

Nepřijde vám to jako těžká volba, když je tolik různých jmen?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to zapeklitý problém…
Já třeba pro dceru prosazoval jméno Kunhuta – bohužel marně.
;-D

Další odpovědi
petra15

Vezmi si lexikon jmen do ruky a listuj.....a urcite te nejake jmeno zaujme tak, ze se k nemu budes vracet…:)

Drap

Raková jaká jsem dal. Už bych neměnil. Že bych měl ještě další děti už pravda nebude. A pokud bych měl přece jenom někoho pojmenovat, tak by to bylo určitě nějaké tradiční české jméno

stear

Do toho si přeci nenech kecat od neznámých lidí, je to vaše rozhodnutí. Jen bych asi volil podle toho, kdy se to má narodit, aby neslavil brzy po sobě 🙂

SteimlX

Já dal klukovi stejné jméno, které má můj otec, jeho otec, otec jeho otce a samozřejmě i já, Rudolf
Ale nejlépe mi znějící jméno, které jsem našel je, Leodegard
Holka mi připadá fajn Barbora.
preferuju „českost“

O_o

Chandler, Temprance

RadaBrysova

Laura a pro kluka jindrich(henrry)

Yggdrasil.

Já to vím snad už od svých deseti, jak pojmenuju syna.
A pořád mě to neopustilo. Tak doufám, že aspoň jednoho syna jednou mít budu. Ne že bych nechtěla dceru (pro tu mám jméno taky), ale…tímhle jménem jsem si tak jistá, že…ach.

Mareike

Já zastávám názor, že jméno člověka ovlivňuje… Takže když jsem tak o tom přemýšlela, fantazírovala – vzala jsem si k ruce knížku s významem a seznamem jmen a listovala jsem si tak, pročítala… Jsem spíš pro český jména který znamenají něco kloudnýho ;)

Džanička

Taky jsem pro klasická Česká jména.. Já mám dceru i syna, Kristýnku a Kubíka. To že mají svátek den po sobě byla taková náhoda..

da ny

Stejně budou zvláště dcery se svým jménem nespokojené :)
"Nejšťastnější " mají být údajně Lucie 🙂

Pro inspiraci:

http://www.na­semimi.cz/nume­rologie/zaklad­ni-rysy-cloveka-a-den-narozeni.php

http://jmena.zex­.cz/index.php?pg=2#

http://www.si­ma03.estranky­.cz/clanky/vyz­namy-jmen/lidske-vlastnosti-podle-jmen-zeny.html

zzzzz

mowla, ještě, že má tvá manželka rozum 🙂

petra15

mowla
hezke jmeno…
a jak bys na ni volal ? Kundo?

zjentek

u nás máme jednu starší kunhutu a její vrstevníci jí říkaj kundla ..no a tví vrstevníci všechno zkracujou, takže jí tak fakt říkaj:

  • mladej, kde máš tátu?
  • vzadu na zahradě, má tam kundu a něco jí tam ukazuje

..a tak

gagaga

jednou jsem dala Patrika ..a asi " pry " jednou budu mit i vnuka Patrika ..tak jsem asi udelala dobre :)

  • iv-

bolak

  • patriku, patriku, proč máš skvrnu na triku?
  • opřel jsem se o petru, ta ji měla na svetru..

gagaga

:O

petra15

  • a, to si nekdo myslel, ze si toho nevsimnu…:-)