Avatar uživatele
odik

Jaké jídlo/dezert z třešní?

Mám zhruba středně velkou misku třešní a měl bych je dnes zlikvidovat – bublanina ani zavářet se mi je nechce – máte nějakej zajímavej tip?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Jahoda před 5038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Našla jsem recept Horké třešně se zmrzlinou
http://recepty­.vareni.cz/hor­ke-tresne-se-zmrzlinou/
Třešňová omeleta
Potřebujeme: 2 vejce, 30 g hrubé mouky, 20 g práškového cukru
http://www.ze­ny.cz/magazin/kla­sicke-recepty/s-tresnemi-se-snadno-hubne---a-pochutnate-si-.aspx
Utřeme žloutky s cukrem a solí, pak přidáme mouku, z bílků ušlehaný tuhý sníh a spolu smícháme. Polovinu těsta vylijeme na lehce vymaštěnou pánev a z jedné strany ji zapečeme. Pak omeletu poklademe vypeckovanými třešněmi a zalijeme druhou polovinou těsta, obrátíme a dopečeme. Sypeme moučkovým,cukrem a podáváme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Zkus bowli, ovoce dle chuti.

POSTUP

Ovoce nakrájíme na kousky, v míse přelijeme vodkou a uložíme na půl hodiny do chladu. Pak přilijeme sekt a po vychlazení servírujeme.

Osvěžující ovocná bowle
Ovoce podle chuti (lepší je čerstvé, ale můžeme použít i kompotované)
cukr krystal
koňak, likér nebo rum
šťáva z pomerančů
1 l bílého vína
1 l sodovky nebo sektu

Osvěžující ovocná bowle – recept

Ovoce (meloun, jahody, broskve, ananas, mandarinky, maliny, pomeranče apod.) nakrájíme na malé kousky, dáme do velké skleněné mísy nebo do skleněného džbánu, posypeme cukrem, zalijeme koňakem, šťávou z pomeranče a vínem tak, aby bylo ovoce zakryté.
Necháme 2 hodiny odležet a mezitím několikrát důkladně promícháme. Přidáme šťávu z kompotu a zbytek vína.
Dáme do chladničky. Před podáváním přilijeme sodovku nebo sekt a podáváme se lžičkou, aby se kousky ovoce daly dobře nabírat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bubukaa

na těsto lité bábovky třešně rozmačkej a upeč- a nebo je sněz xD

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek