odik

Jaké jídlo/dezert z třešní?

Mám zhruba středně velkou misku třešní a měl bych je dnes zlikvidovat – bublanina ani zavářet se mi je nechce – máte nějakej zajímavej tip?

Nejlepší odpověď
panenka

Našla jsem recept Horké třešně se zmrzlinou
http://recepty­.vareni.cz/hor­ke-tresne-se-zmrzlinou/
Třešňová omeleta
Potřebujeme: 2 vejce, 30 g hrubé mouky, 20 g práškového cukru
http://www.ze­ny.cz/magazin/kla­sicke-recepty/s-tresnemi-se-snadno-hubne---a-pochutnate-si-.aspx
Utřeme žloutky s cukrem a solí, pak přidáme mouku, z bílků ušlehaný tuhý sníh a spolu smícháme. Polovinu těsta vylijeme na lehce vymaštěnou pánev a z jedné strany ji zapečeme. Pak omeletu poklademe vypeckovanými třešněmi a zalijeme druhou polovinou těsta, obrátíme a dopečeme. Sypeme moučkovým,cukrem a podáváme.

Další odpovědi
ReHu

Zkus bowli, ovoce dle chuti.

POSTUP

Ovoce nakrájíme na kousky, v míse přelijeme vodkou a uložíme na půl hodiny do chladu. Pak přilijeme sekt a po vychlazení servírujeme.

Osvěžující ovocná bowle
Ovoce podle chuti (lepší je čerstvé, ale můžeme použít i kompotované)
cukr krystal
koňak, likér nebo rum
šťáva z pomerančů
1 l bílého vína
1 l sodovky nebo sektu

Osvěžující ovocná bowle – recept

Ovoce (meloun, jahody, broskve, ananas, mandarinky, maliny, pomeranče apod.) nakrájíme na malé kousky, dáme do velké skleněné mísy nebo do skleněného džbánu, posypeme cukrem, zalijeme koňakem, šťávou z pomeranče a vínem tak, aby bylo ovoce zakryté.
Necháme 2 hodiny odležet a mezitím několikrát důkladně promícháme. Přidáme šťávu z kompotu a zbytek vína.
Dáme do chladničky. Před podáváním přilijeme sodovku nebo sekt a podáváme se lžičkou, aby se kousky ovoce daly dobře nabírat.

bubukaa

na těsto lité bábovky třešně rozmačkej a upeč- a nebo je sněz xD