jirka F

Jaké jídlo děláte na Štědrý den většinou na oběd?

Do Štědrého dne už zbývá jenom od zítra 60 dní, tak se chci zeptat, jaké děláte jídlo na Štědrý den k obědu, my děláme klasickou zelnačku s vejcem a brambory a po obědě si dáme vánočku.

Nejlepší odpověď
lexx

oběd vynechávám jako koneckonců 360 dnů v roce a to zlatý prase ne a ne přijít

Další odpovědi
Mravenec

Kapra a salát..

Pak je možnost řízku a brambor/ salátu.

Teda k večeři, taky neobědváme. 😉

marci1

My oběd vynecháváme, chceme vidět zlaté prasátko! Vánočku snídáme s kakaem. A strašně se těšíme na štědrovečerní večeři. Každý to má uzpůsobené určitě jinak, tak mu to vyhovuje. 🙂

anonym

I když to bylo vloni, tak si zaboha nevzpomenu, co jsme jedli přes den a to i o mnoho roků zpátky, ale co jsme mívali na večeři nezapomínám.

Drap

Čočková, nebo hrachová polévka. Poslední léta, když jsou malá vnoučata a dříve večeříme, tak se neobědvá.

Lamalam

Na Štědrý den neobědváme.

Mc Merkurion

…na vánoce „klasickou zelňačku“ ? to slyšim poprvé,já čumim z okna,uždibávám cukroví,ochutnávám salát,popíjim pivo a vyhlížím zlatý prasátko…

ivzez

Žádné.

arachis

Jako dítě vždy polévku s vařeného kolena a pak to maso s chlebem.Chtěla jsem tuto tradici zavést i do své rodiny,ale manžel hold koleno ne a ne a ne. Takže máme na oběd,co je v lednici např. pečenáče a br.salát.Tak si už pár let říkám,že si to koleno někdy udělám i jen pro sebe,ale při dnešní ceně kolen se na to vždy vy**šlu.