Kelt

Jaké je zabezpečení mých mailů před nezvanými uživateli?

Když pošlu někomu mail, občas se stane, že nekterý nedojde, to je zvláštní. Jakou mám jistotu, že mail, který posílám, nebo který mi přijde, je zabezpečen proti jinému uživateli, že tu zprávu si nemůže nikdo přečíst. Když se přihlašuji a uvádím heslo, tak někdo se to heslo může dozvědět. Takže o 100 % zabezpečením se nedá mluvit. Kdyby si nějaká skupina spolu komunikovala přes internet, vždy může někdo zachytit jejich komunikaci. Stejné je to s telefonem i mobilem, určitě to slyší i někdo jiný. Nebo je něco naprosto bezpečné v oblasti komunikace?

Odpovědi
setapouch

E-mail jako takovy zabezpeceny neni vubec. Zfalsovat odesilatele je trivialni, odchytit komunikaci take lze. Posilej prazdny mail, jen s prilohou – zasifrovanym a elektronicky podepsanym dokumentem. Jen tak mas jistotu, ze zprava je od odesilatele, ktereho ocekavas, a ze si ji nikdo cestou neprecte.
Doplňuji:
A samozrejme, nesmis pripustit fyzicky pristup k zarizeni, ze ktereho s maily pracujes. A dal ho musis zabezpecit proti pristupu ze site.

gecco

100% bezpečné není nic…
😉
Záleží na tom, proti čemu (komu) se chceš (potřebuješ) zabezpečit – a tomu musí odpovídat tvá ´opatření´.
Z tohoto pohledu ´běžným´ lidem stačí ´běžná´ opatrnost (rozumná hesla, jejich nesdělování, nepoužívání ve veřejných počítačích) a trocha uvažování.
Lidé, kteří mají co skrývat (ať už před konkurencí, před státní mocí…) pak musí zhodnotit, jaké cenné je to skrývané (konkurence si nepořídí Agátu kvůli výrobnímu tajemství za 100 tis. Kč, kvůli tajemství za 100 mil. už ale třeba ano).
😉
Šifrování komunikace (mailové, telefonické…) pak patří k běžným opatřením.