Jaké je využití nanočásticových systémů v medicíně?

Už je to skoro měsíc bez odpovědi. Zkusím to znovu nahodit. Možná o tom nikdo zatím nemá tušení, protože to je hudba budoucnosti?

Odpovědi
Drap

V medicíně je to v podstatě novinkou, očekává se však, že použití bude velmi široké. Pokud vím, tak se nanočástice využívají pro diagnostiku, pro zobrazení jednotlivých částí. Další využití by mělo být při aplikaci některých léčiv, různého zdravotnického materiálu, v chirurgii a snad aniještě nikdo netuší kde všude.