teufl

Jaké je využití astrofyzky?

Astrofyzika se mi jako obor hodně líbí … několik pro a jenom jediný proti, ale zato takové, které všechna pro vyvažuje … Má astrofyzika vůbec nějaký využití?

Doopravdy nechci vesmír prozkoumávat a už vůbec nechci učit … a žádné jiné využití mě nenapadá … Vás ano?

Odpovědi
gecco

Asi tak…
Každé studium fyziky zahrnuje hodně matematiky – a kdo umí (chápe) matematiku a umí ji aplikovat (tedy umí a chápe třeba fyziku) vždycky uplatnění najde…
😉
Znám osobně několik lidí s vystudovaným MatFyz (apod.) a rozhodně

  1. neučí (teda – jeden jo, přednáší i na MatFyz, ale to jen ze zájmu, živí se jinak)
  2. vydělávají násobky průměrného platu (řádově)
  3. jejich práce je baví

___
Pokud to „jediný proti“ není matika, jdi ´do toho´…
😉

dnb

Tak jsou to různ vpoty, kter ale samozřejmě souvis s vesmrem a jeho těles, vzdlenosti, hustota, teplota apod. Prozkoumvat vesmr asi nebude na to jsou astronauti, kosmonauti, hvězdři atd. Zkrtka je to o vpotech vlastnost vesmru, kter vypomhaj k jeho celkovmu lepmu chpn pomoc různch potaovch simulac nebo modelů k jeji sestaven jsou zapotřeb astrofyzikln vpoty.
Doplňuji:
Tak jsou to různé výpočty, které ale samozřejmě souvisí s vesmírem a jeho těles, vzdálenosti, hustota, teplota apod. Prozkoumávat vesmír asi nebudeš na to jsou astronauti, kosmonauti, hvězdáři atd. Zkrátka je to o výpočtech vlastností vesmíru, které vypomáhají k jeho celkovému lepšímu chápání pomocí různých počítačových simulací nebo modelů k jejiž sestavení jsou zapotřebí astrofyzikální výpočty.