Scratchy07

Jaké je vhodné kapesné pro 15iletou dívku?

Nejlepší odpověď
Adula.57

100 týdně? U nás to fungovalo a stále funguje tak, že kapesné se nedostává, ale když je cokoliv potřeba ať už škola, nebo zábava, peníze se dají.

Další odpovědi
Drap

Nelze určit konkrétní sumu. U každého jsou jiné potřeby, jiné možnosti rodiny a svůj vliv na to má i lokalita. Je rozdílné zda žiji v centru Prahy, nebo někde v odlehlé vísce. Důležitým faktorem je i to, k čemu všemu kapesné bude sloužit. O výši musí rozhodnout každý rodič podle svých možností a uvážení.

ivzez

To je v každé rodině jiné.

Někde jde opravdu jen o kapesné (pak může stačit třeba ta stovka),
jinde rodiče chtějí, aby se dítě naučilo s penězi hospodařit a dávají
mu více, aby si samo obstarávalo tramvajenku, obědy, svačiny, …

Stuart6

Žádné. Peníze po domluvě.