Alesh

Jaké je správné řešení hádanky ze sirek?

Máte ze sirek postaveno číslo 2461. Čísla vypadají klasicky jako na většině kalkulaček, tedy http://jpg.me­fisto2000.cz/im­g/catalog/orig/31440­.jpg
Jaké největší číslo lze vytvořit přemístěním 2 sirek?
Tuto hádanku dávali v nějakém tom „teleshoppingu“, myslím, že to bylo na Óčku v úterý v noci, zkrátka taková ta soutěž, zavolej mi za 70 Kč/min. Každýho n-tého vezmou do vysílání a nechají ho tipnout.
No, tak se ukažte.
Doplňuji:
Tak jak už jsem psal v diskusi, myslím si, že větší číslo než 21611 vymyslet nejde. Zkrátka logika je taková, že vytvořím ze dvou odebraných sirek další cifru a vznikne mi 5ciferné číslo. Ze dvou sirek můžu vytvořit jedině 1 a tu pak musím správně umístit a jelikož je nejmenší z použitých čísel, je potřeba ji dát na konec. Odebrat 2 sirky lze pouze a jen ze 4 a tím vznikne 1, výsledné číslo tedy 21611.
Volal tam borec, co vymyslel „číslo“ 2161 (2 na 161). Moderátor mu to zamítl, ale na konci pořadu to uznali jako správnou odpověď. Proč to tak udělali, to jsou jen dvě možnosti. Chtěli dál z lidí tahat prachy za telefonování a nebo sami měli variantu, která dávala nižší hodnotu.
Jinak nutno poznamenat, že vlastně umožnili hledat nejen čísla, ale i číselné výrazy, což si myslím, že by je mohl dotyčný soutěžící, co tvrdil 21611, zažaloval.
Pokud připustíme, že je možno vytvořit výraz, pak já jsem vymyslel toto:
5 na 461 (z dvojky na začátku odeberu horní dvě sirky a dám je dolů tak aby vznikla pětka, za zbylých 461 se pak stane něco jako horní index, což odpovídá zápisu mocniny). Tak kdo má pravdu? 😉

Nejlepší odpověď
bolak

Tak na první pohled mě napadá číslo 9461, ale nevím jestli to není třeba nějaká úloha na přemejšlení.
Doplňuji:
Třeba 12 161 ;) a taky si nenapsal, jestli můžeš ty čísla i otáčet?

Další odpovědi
alenad

Je to – 9431 ?
Doplňuji:
nebo – 12431
PS můžou se přemístit , jen 2 sirky – takže dva tahy …

Segi

Spravna odpoved je 2161
=452248337223­548000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000

2161 je jen 2923003274661­810000000000000000000000­000000000000

Pozeral som sa na niečo podobné ale niekedy pred Vianocami ale nikdo neuhadol. Na konci sa otvorila obálka zo správnou odpoveďou.

Hykam

Doplňuji:
Omlouvám se

bolak

Alesh: v tom případě volím výraz 216c, pro který platí, že „c“ je rovno nekonečnu

ha! a teď mě zkus trumfnout :)

Alesh

takovou kravinu jsem dlouho neslyšel… 🙂

bolak

Alesh: Tak teď už mám 19121 :)) komunikuj s námi!!

bolak

21 611 a pořád jedu :)

Alesh

Osobně si myslím, že je toto správné řešení, nicméně ho neuznali.
„Správné“ řešení uvedli na konci. Říkali číslo, přitom chtěli výraz. 🙂

bolak

Kdo ví co říkali, poslouchal si správně? :)) Záleží na tom jak přesně to bylo zadaný.

No to je fuk, kam chceš poslat těch sedum pětek?

Alesh

řekli jaké největší číslo
já to pak doplním do otázky, vč. mého řešení a údajně správného řešení, které ještě nejprve neuznali a na konci pořadu, řekli že je to správně, což evidentně nebylo 🙂

Hykam

Tak ještě jednou, tamto bylo z tý kalkulačky, teď to Vaše číslo

to je tak, když se člověk soustředí na to nesprávné 🙂