Pokročilý

Jaké je správné nastavení virtuální paměti?

Mám os Windows 10 64 bit amám tu naistalovanou ram pamět 4 gb, dostupnou 3.89 gb. Když jdu ale do počítač, vlastnosti, upřesnit, nastavení virtuální paměti a efektů, tak tam mám doporučenou virtuální paměť jen 1383 mb. Jak to? Četl jsem, že virtuální paměť může být i několikrát vyšší než ram. Proč mám doporučenou hodnotu tak malou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Směšuješ ´rozdílné druhy´ paměti...
;-)
- RAM - paměť fyzicky instalovaná na desce
- virtuální (swap, stránkovací soubor) - prostor na disku, který slouží k ´odložení´ obsahu RAM, je-li příliš malá ( kukni na http://windows.microsoft.com/… )
________
Proč máš doporučenou hodnotu tak malou? - protože Win, evidentně, při tvém používání, taková velikost stačí (pokud by bylo potřeba, Win si alokuje prostor větší).
Můžeš, samozřejmě, zvětšit swap i ručně - ale k čemu??? - počítač to nezrychlí...

Další odpovědi:

Bronzový

Já mam třeba na svých počítačích virtuální paměť 0. Proč? Protože nechci, aby počítač SWAPoval = když jsem se dostal na limit, tak jsem koupil další RAMky.

PS: RAMky nejsou nic drahého a k čemu mít výkonný počítač a brzdit ho pak nějakým SWAPem ...

Bronzový

Doporučený swap/swap soubor (stránkovací zařízení atp.) jest 2x všechny RAM.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Matesax: 2x velikost RAM je uz zastarala informace. Doporucovalo se to obecne, ale ani tehdy to nebyla ta jedina zarucene spravna hodnota. Zalezi na konfiguraci systemu a zpusobu pouzivani. Pokud z nejakeho duvodu nejake nastaveni nevyhovuje, je vhodne zkusit jine. Je ale pravdepodobne, ze soucasne Win jsou schopny vhodnou velikost odhadnout spravne.

Zlatý

gecco

Matesaxi - nemáš pravdu - ideální je mít swap co nejmenší (resp. - co nejmenší potřebovat) - každé swapnutí trvá dlouho (je potřeba komunikovat s diskem)...
;-)
Pokud jde o nějaké doporučení ke swapu - je doporučeno jej mít na jiném, než systémovém, disku (fyzicky), ideální (pokud jde o rychlost) by byl SSD (ale ten má limitován počet zápisů - takže se rychle ´zničí´)...
;-)

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.