peterd108

Jaké je správné nastavení virtuální paměti?

Mám os Windows 10 64 bit amám tu naistalovanou ram pamět 4 gb, dostupnou 3.89 gb. Když jdu ale do počítač, vlastnosti, upřesnit, nastavení virtuální paměti a efektů, tak tam mám doporučenou virtuální paměť jen 1383 mb. Jak to? Četl jsem, že virtuální paměť může být i několikrát vyšší než ram. Proč mám doporučenou hodnotu tak malou?

Nejlepší odpověď
gecco

Směšuješ ´rozdílné druhy´ paměti…
😉

________
Proč máš doporučenou hodnotu tak malou? – protože Win, evidentně, při tvém používání, taková velikost stačí (pokud by bylo potřeba, Win si alokuje prostor větší).
Můžeš, samozřejmě, zvětšit swap i ručně – ale k čemu??? – počítač to nezrychlí…

Další odpovědi
odik

Já mam třeba na svých počítačích virtuální paměť 0. Proč? Protože nechci, aby počítač SWAPoval = když jsem se dostal na limit, tak jsem koupil další RAMky.

PS: RAMky nejsou nic drahého a k čemu mít výkonný počítač a brzdit ho pak nějakým SWAPem …

anonym

Doporučený swap/swap soubor (stránkovací zařízení atp.) jest 2× všechny RAM.

Dochy

Matesax: 2× velikost RAM je uz zastarala informace. Doporucovalo se to obecne, ale ani tehdy to nebyla ta jedina zarucene spravna hodnota. Zalezi na konfiguraci systemu a zpusobu pouzivani. Pokud z nejakeho duvodu nejake nastaveni nevyhovuje, je vhodne zkusit jine. Je ale pravdepodobne, ze soucasne Win jsou schopny vhodnou velikost odhadnout spravne.

gecco

Matesaxi – nemáš pravdu – ideální je mít swap co nejmenší (resp. – co nejmenší potřebovat) – každé swapnutí trvá dlouho (je potřeba komunikovat s diskem)…
😉
Pokud jde o nějaké doporučení ke swapu – je doporučeno jej mít na jiném, než systémovém, disku (fyzicky), ideální (pokud jde o rychlost) by byl SSD (ale ten má limitován počet zápisů – takže se rychle ´zničí´)…
😉