bigbít

Jaké je souhvězdí pro zamilované?

Existuje nějaké, které by bylo přisuzováno zamilovaným, lásce nebo milencům? Nebo popřípadně souhvězdí, které samo o sobě milence připomíná alespoň bájemi nebo příběhy?

Nejlepší odpověď
sara-sara

Jeden starý čínský příběh, který je ale známý mj. třeba i v Japonsku, vypráví o mileneckých hvězdách Vega – Nebeská tkadlena a Altair – Pasáček buvolů, které se mohou setkat pouze jedinkrát do roka, protože jinak je od sebe dělí Mléčná dráha… :)
O jiných takových hvězdách/souhvěz­dích bohužel nevím :)

Další odpovědi
stana73

Mohli by to být Andromeda a Perseus,a pak třeba Labuť

Terryle

A co třeba takoví Blíženci?