Karelcz

Jaké je % složení obyvatel ve velkých městech?

Jde mi o % složení etnických skupin a ras (negroidní,eu­ropoidní,mongo­loidní..) obyvatel ve městech. Klidně stačí hlavní město a krajská města.

Stejná otázky byla bez důvodu smazána. To se dnes člověk nemůže ani normálně zeptat? Jakmile je v dotazu nějaká menšina tak je problém? Tohle je přeci normální údaj. % zastoupení ras a etnických skupin ve státě apod. Píše se to dokonce v atlase… Jen zde je nějaký záhadný „politický korektní“ problém.

Celkové údaje jsou dohledatelné i když to jsou často odhady ale údaje z velkých měst jsem nenašel.
Dík.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Rasové složení vám nikdo nedá, ale podrobné údaje podle deklarovaných národností nebo státního příslušenství jsou dostupné z výsledků sčítání lidu – viz odkaz. Stačí dát hledat podle obcí. Např. Brno město – 3271 lidí národnost ukrajinská, 1487 vietnamská … Státní občanství – Praha – 1080546 ČR, 22576 SR, 165657 jiné …

Zdroj: http://vdb.czso­.cz/sldbvo/#!stran­ka=podle-tematu&tu=30715&­th=&vseuzemi=nu­ll&v=&vo=null&vo­id=

Další odpovědi
ten který je

Praha: Moraváci 50%
Slováci 20%
Ukrajinci 20%
Pražáci 10%

Agneta

To je dost odborná otázka…navíc asi myšlená pro ČR.

Pro Paříž bych si dovolila odhadnout: negroidní 95% > když projíždíte městem:DDD > Francouze uvidíte až v nákupních centrech na okraji města(a nebo na drahém šopinu):DDD

Pepa25

Trapné … By mě zajímalo, jak často v té Paříži jsi a s kým tam jednáš …