Lau

Jaké je složení barev na vlasy?

Odpovědi
anonym

Je to samá chemie,zkus raději henu.Budeš i skvěle vypadat.
Barvení vlasů je dnes pro většinu žen samozřejmostí.
Problém nastává ve chvíli, kdy se projeví alergie na některou ze složek chemicky vyráběných barev na vlasy.
Nejčastěji to bývá kožní kontaktní alergen PPD – parafenylendiamin. Je přidáván do naprosté většiny permanentních vlasových barev a přelivů Alergie na PPD se může vyvinout náhle a bez varování. Látku PPD obsahují všechny trvalé a polotrvalé barvy.
http://ekonomi­ka.idnes.cz/ne­bezpecne-barvy-na-vlasy-0ys-/test.aspx?c=2003M24­4T05A
V podstatě až 400 z celkového počtu 456 barev na vlasy evidovaných v databázi the Skin Deep cosmetics je považováno za velmi nebezpečné, což znamená, že obsahují toxické složky vztahované k rakovině, vývojovým a reprodukčním poruchám, neurotoxicitě, imunotoxicitě.

Bezpečné alternativy pro barvení vlasů mohou být rozděleny do dvou kategorií: bezpečné a naprosto bezpečné. Výrobci sahají po alternativních chemikáliích a produkují tzv. částečně trvalé barvící prostředky. Jak již bylo dříve zmíněno, i tyto produkty obsahují PPD, peroxid vodíku a rezorcín. I když množství těchto chemikálií bývá na nižším stupni a může být méně nebezpečné, stále chybí jistota s ohledem na nezávadnost. Čím tmavší odstíny má daný výrobek, tím více bývá problematický – je bezpečnější vybírat blond odstíny nebo používat pouze zesvětlování. Ať už použijete jakýkoliv barvící prostředek, doporučuje se poté vypít nejméně litr čisté vody, aby se tělu usnadnilo odplavování toxinů.

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/barveni-vlasu-jeho-rizika-a-bezpecnejsi-alternativy.htm#ix­zz3aP1IVAwG

Tmavé vlasy oplachujte jednou z těchto variant:
•Ochlazená voda po uvaření neškrabaných brambor
•Vývary z rozmarýnu, pelyňku, malinového listí, petržele, šanty kočičí
•Černá káva nebo černý čaj
•Nálev z čaje, vlašských ořechů a kávy
•Nálev z jablečného octa, rozmarýnu a kávy

Na světlé vlasy můžete použít:
•Nálevy nebo odvary ze šafránu, kurkumy, měsíčku nebo divizny
•Nálev z ovsa setého, kořene lékořice a šafránu
•Heřmánkový čaj
•Převařená drcená rebarbora, ochlazená a scezená.

Pro zrzavé odstíny:
•Studená silná černá káva
•Čaje ze šípků, červeného ibišku, měsíčku nebo šafránu

Šedivé odstíny:

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/barveni-vlasu-jeho-rizika-a-bezpecnejsi-alternativy.htm#ix­zz3aP1VXQiT
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/171115/ze­ny-v-obavach-barva-na-vlasy-ji-znicila-zivot-blesk-radi-jak-predejit-problemum.html

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/barveni-vlasu-jeho-rizika-a-bezpecnejsi-alternativy.htm#ix­zz3aP1D7hdJ

marci1

Složení je velmi různé, je nutno si důkladně přečíst co všechno barva obsahuje a jak jsou tyto složky pro člověka vhodné či nevhodné. 🙂