mosoj

Jaké je průměrné složení lidského prdu?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Průměrné složení flatu je 59 % dusíku, 21 % vodíku, 9 % oxidu uhličitého, 7 % metanu a 4 % kyslíku.[1] Tato směs je díky obsahu metanu a vodíku hořlavá,[1] nicméně zastoupení těchto plynů silně záleží na bakteriích, které žijí ve střevě.[1] Pach flatu je dán sirovodíkem, který obsahuje síru.[1] Mezi množstvím zkonzumované potravy obsahující síru a výsledným pachem je úměra.[1] Teplota plynů až do jejich úniku odpovídá tělesné teplotě, tedy asi 36,5 °C.[1]

Uvedené složení plynů je orientační a platí pro zdravého člověka s vyváženým složením potravy, individuální odchylky závisí na převažujím typu střevních bakterií a na konkrétním složení potravy. V případě nevhodného složení bakteriální obsádky tlustého střeva dochází k zvýšené tvorbě střevních plynů, tento stav se nazývá dolní dyspeptický syndrom. Pokud střevní plyn tlačí před sebou i střevní obsah, který pak nekontrolovaně opouští střevní trakt, stav se nazývá průjem.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C4%9Btry

Další odpovědi
zjentek

jak kdo ..mně vždycky říkali, že mám průměrné zboží a nechtěj znát ten průměr