hmmm

Jaké je procentuální zastoupení jednotlivých temperamentů ?

Hádám, že nejvíce budou převažovat cholerici a sangvinici (už jen proto, že extrovertů je více než polovina).

Určitě v tom bude také hrát roli kultura, mentalita, proto by mně zajímaly hlavně výsledky pro střední evropu, ideálně ČŘ, ale žádný výzkum jsem nenašel.
Doplňuji:
Jéj super, 2 hvězdičky, to si asi zapíšu do deničku. ,,Můj milý deníčku, asi před dvěma hodinama jsem se ptal na otázku, na kterou nikdo nedokázal odpovědět. Zdejši sociologo-intelektuálové i po položení této otázky jsou zcela na hraně a jedinné na co se zmůžou je dát mi hvěždičku, která mi má zřejmě navýšit sebevědomí,,.

Nejlepší odpověď
annas

Výzkumů je dost, ale týkají se jen určitých kategorií.
Jenže je třeba si uvědomit, že žádný člověk není čistý sangvinik či čistý melancholik. atd. Jednotlivé temperamenty v člověku vytvářejí mix, v němž však je jeden, někdy (i dva z nich) dominantní.

Podívejte se do odkazu, podobná otázka byla vložená.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ze-ctyr-temperamentu-je-nejcastejsi

Něco najdete v odkazech na stránku – studenti

VÝZKUM PROCESU UTVÁŘENÍ POJMŮ V PSYCHOLOGII
VÁCLAV HOLEČEK, MILOSLAVA HŘÍCHOVÁ – pdf

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:tov9fnB2VC0J:­www.kpg.zcu.cz/cap­v/HTML/114/+&cd=1&hl=cs&­ct=clnk&gl=cz

Jinak to chce projít net, výzkumy jsou uvedeny zpravidla v bakalářských nebo diplomových pracích. Týkají se např. rozhodčích, brankařů, studentů, manažérů.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Ta hvězdička není pro navýšení sebevědomí, ta se dává pokud je otázka zajimavá.

Je tu docela dost zajimavých otázek, tak buď v klidu:-DDD

briketka10

áá já jsem melancholik
pokazila jsem průzkum

žejo ??
Doplňuji:
a taky introvent :))

arygnoc

tak vám tu radosť troška pokazím.
sám konštatujete „ale žádný výzkum jsem nenašel“.
prečo asi?

každá vedecká metóda merania je založená na tom, že je opakovateľná s rovnakým výsledkom (preto napr. sociológia nie je veda).

mentalita je SUBJEKTÍVNA ako z hľadiska posudzovaného (som flegmatik) tak i posudzujúceho (kecá, je to cholerik).
a už vôbec nezáleží na príslušnosti k tomu-ktorému národu, výchove, kultúrnemu okruhu a pod. …

takže – chceli by ste poznať/vedieť niečo, čo sa OBJEKTÍVNE vyhodnotiť nedá (podobne ako napr. „morálka“ v ríši zvierat – z hľadiska leva je zabitie antilopy v poriadku, antilopa si o tom myslí niečo iné).
to, že my hodnotíme napr. južanské národy ako cholerické a severské ako flegmatické, nehovorí nič o ich mentalite, je to iba náš SUBJEKTÍVNY pohľad, nič viac.

takže tie hviezdičky berte ako povzbudenie, že otázka je zaujímavá (i keď bez možnosti nejakej vyčerpávajúcej odpovedem aspoň v tom ponímaní, v akom ju požadujete), ale nie príliš presná.

;-Q

anonym

Měl si sem vkydnout anketu,to by bylo lepší.
S těma hvězdičkama si starost nedělej,někteří si je tu dávají jako dárky za sympatie a ne za správné odpovědi na zadané otázky.
Příkladem ti může být právě Zlatokopka!
Ta dá palec Geccovi,kdyby sem položil jakoukoliv otázku.
Víš?
Jsem cholerik.

anonym

Jé ty jsi,ale špinavec…