Moniccc

Jaké je procento progresivní daně ze ZD?

Dobrý večer,
v knize o účetnictví je napsané, že se celkový základ daně sníží o některé položky a z toho výjde základ daně. Dále je napsáno, že takto upravený ZD se zdaňuje progresivní sazbou (od 15% do 32%). Těch 32% je škrtnutých a vím, že je to špatně, ale nemůžu se nikde dopátrat, jak to tedy je. Moc díky a kdyby jste k tomu hodili i odkaz, byli by jste moooc zlatí!
Přeji krásný zbytek dne! :)

Nejlepší odpověď
gecco

Budu předpokládat, že se ti jedná o daň z příjmu fyzických osob (je vhodné uvést, co tě zajímá – předpokládám, že „ZD“ myslíš „základ daně“ – ale nikdo netuší, o jakou daň jde)…
;-O
___
Takže se kukni na zákon 586/1992 Sb. ( http://www.za­konyprolidi.cz/cs/1992-586 ), zejména §16 a §16a (ale bylo by vhodné si přečíst i předchozí)…
😉

Další odpovědi
mosoj

No tak progresivní, když už tak efektivní sazba daně.
Daň je 15 % a při příjmu 1 245 216 Kč / rok ještě + 7%. Sleva na poplatníka se odečítá až z vypočtené daně.

Není ni snadnějšího než si to najít.

http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/427289-jak-moc-je-v-cesku-progresivni-zdaneni/

Hlada

Jde o starou učebnici. Progresivní daň z příjmů se uplatňovala do konce roku 2007. Nyní je jednotná daň z příjmů 15%.

Emefej

Sazba je 15%.