Jaké je právní postavení holdingu? V ČR. Možnost řízení ovládaných společností v holdingu vlastníky holdingu.

V Obchodním zákoníku jsem „holding“ nenašel. Dá se použít §66a Podnikatelská seskupení? Je možno používat název holding? Má to nějakou oporu v právu? V jiných zákonných ustanoveních. Dík.
Jiří Beran

Nejlepší odpověď
poradna

Pro holding se v českém právu používá pojem koncern, základ jeho právní regulace je právě v § 66a ObchZ.