Jaké je pojmenování pro : jít k duhu

Nejlepší odpověď
fcoop

Slovnik ceske frazeologie a idiomatiky. Vyrazy slovesne. A-P. – Praha: Academia, 1994.
Na str. 170:
„jit / slouzit nekomu k duhu … (Zvl. nova situace, prostredi, uprava zivota, prace, strava ap. ve vztahu k tomu, kdo je ji ovlivnen:) prospivat, velmi vyhovovat nekomu (i zdravotne), mit na nekoho pozitivni, blahodarny ucinek. Srov. neduh = nemoc, v kladne podobe neni dolozeno. A citit se nesvuj / j. prodany (Cf confer = srovnej) prospivat nekomu, prospiva mu to na tele i na duchu, citi se j. znovuzrozeny / j. ryba ve vode …“

Další odpovědi
Mapel

Volně řečeno jde ku prospěchu.