Rokio

Jaké je podle vás těžké na rozluštění a zároveň snadno zapamatovatel­né heslo?

Podle mě nejlepší heslo je kombinace dvou slov plus oblíbené číslo. Uvedu příklad: meč-erb7

Toto heslo se snadno pamatuje a zároveň je velmi těžké ho rozluštit.

A jaký je váš názor na těžké heslo na rozluštění a zároveň snadno zapamatovatelné?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Tak s mečem nepochodíš, jelikož obsahuje diakritiku.
Já mám heslo takové, které požadují např. v bance. Je to slovo z mého oblíbeného seriálu a číslice, které jsem měl jako můj první PIN, tudíž si je pamatuji.
Slovo začíná velkým písmenem a celek obsahuje 8 znaků, takže splňuje kritéria.
Silné heslo by mělo mít alespoň jedno velké písmeno, alespoň jednu číslici a alespoň jedno písmeno a mělo by obsahovat 6 a více znaků. Nemělo by to být slovo, což meč i erb jsou.

Další odpovědi
Emefej

Třeba sppopzlsznmpnk – první písmena textu známé písně (Skákal pes).

jáára

arachis

Máš nějakého mazlíčka? Někde se vyloženě vyžadují velká a malá písmena a i číslovky. Třeba azoR1, pokud je to krátké, tak zdrobnělinu a číslo podle počtu zvířete. Někdo už má třetího,tak dá 3…

anonym

Toto heslo je velmi snadno rozluštitelné. Naopak je potřeba vyvarovat se předvídatelným kombinacím znaků. Nejlepší je pamatovat si grafickou podobu, anebo nějakou asociaci. „17 mrtvých hraje na housle“ → „1U7p&Y#$“ Já si našel hrobeček ve spojení U a 7, pay jakožto play, na jakožto „na na na“ → notový zápis a housle → houslový klíč.. Ač blbost – takovéto heslo se ani nedá srovnat s vaším. (To bych rozluštil do hodiny.)

Lurius

Třeba:
hesloneznam
tohlejemojeheslo

led

použite princíp kódu Navajo, čo bol nerozlúštiteľný kód počas 2.svetovej vojny

kelley

Třeba: Selvseznalekna­prochazku+123­. Dlouhé heslo je nerozluštitelné pro hackovací programy. Ale je pak otrava ho někam psát.

dubraro

Heslo složené z trigramů. Zní to jako slovo, dá se zapamatovat, ale nemá význam a nedá se rozluštit slovníkovým útokem.

Kulpix

Mé hesla mají jak pìsmena, malá i velká tak číslice. Má hesla mají
32písmen
18písmen
26písmen
1o písmen.