Avatar uživatele
Rokio

Jaké je podle vás těžké na rozluštění a zároveň snadno zapamatovatel­né heslo?

Podle mě nejlepší heslo je kombinace dvou slov plus oblíbené číslo. Uvedu příklad: meč-erb7

Toto heslo se snadno pamatuje a zároveň je velmi těžké ho rozluštit.

A jaký je váš názor na těžké heslo na rozluštění a zároveň snadno zapamatovatelné?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? JájsemRaibek před 2795 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Tak s mečem nepochodíš, jelikož obsahuje diakritiku.
Já mám heslo takové, které požadují např. v bance. Je to slovo z mého oblíbeného seriálu a číslice, které jsem měl jako můj první PIN, tudíž si je pamatuji.
Slovo začíná velkým písmenem a celek obsahuje 8 znaků, takže splňuje kritéria.
Silné heslo by mělo mít alespoň jedno velké písmeno, alespoň jednu číslici a alespoň jedno písmeno a mělo by obsahovat 6 a více znaků. Nemělo by to být slovo, což meč i erb jsou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Třeba sppopzlsznmpnk – první písmena textu známé písně (Skákal pes).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

1011121314

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Máš nějakého mazlíčka? Někde se vyloženě vyžadují velká a malá písmena a i číslovky. Třeba azoR1, pokud je to krátké, tak zdrobnělinu a číslo podle počtu zvířete. Někdo už má třetího,tak dá 3…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Toto heslo je velmi snadno rozluštitelné. Naopak je potřeba vyvarovat se předvídatelným kombinacím znaků. Nejlepší je pamatovat si grafickou podobu, anebo nějakou asociaci. „17 mrtvých hraje na housle“ → „1U7p&Y#$“ Já si našel hrobeček ve spojení U a 7, pay jakožto play, na jakožto „na na na“ → notový zápis a housle → houslový klíč.. Ač blbost – takovéto heslo se ani nedá srovnat s vaším. (To bych rozluštil do hodiny.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Třeba:
hesloneznam
tohlejemojeheslo

Upravil/a: Lurius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

použite princíp kódu Navajo, čo bol nerozlúštiteľný kód počas 2.svetovej vojny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

Třeba: Selvseznalekna­prochazku+123­. Dlouhé heslo je nerozluštitelné pro hackovací programy. Ale je pak otrava ho někam psát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Heslo složené z trigramů. Zní to jako slovo, dá se zapamatovat, ale nemá význam a nedá se rozluštit slovníkovým útokem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kulpix

Mé hesla mají jak pìsmena, malá i velká tak číslice. Má hesla mají
32písmen
18písmen
26písmen
1o písmen.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek