Daanieel

Jaké je oslovení zaměstnavatele – Dětské centrum Pastelka – v dopise?

Zdravím! Zajímá mě, jak byste oslovili tohoto zaměstavatele v dopise. Vím, že nejvhodnější by bylo se tomu vyhnout, a proto napsal např. „Vážené dětské centrum,…“. Ale, mou otázkou je, co je správně z následujících možností.

  1. „Važené Dětské centrum Pastelka,…“
  2. „Vážené Dětské centrum Pastelko,…“

Je to docela prekérní situace, přeci kdyby zaměstnavatel byl např. Dětské centrum Liberec, tak nenapíšete „…Dětské centrum Liberče,…“. Prosím o Vaše názory nad tímto problémem.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Přece v centru jsou lidé, proto oslovím lidi, nikoliv centrum!!!! Když budete psát na Odpovědi, nenapíšete Vážené Odpovědi, ale Vážení admini…

Nevím, zda jsou v centru ženy nebo muži, případně zda znáte konkrétní osobu..
Jediné možné a správné oslovení je: – Vážení, Vážený pane Nováku, Vážená paní ředitelko, Vážená paní, Vážený pane, Vážení obchodní přátelé, Vážení partneři atd.

Další odpovědi
hanulka11

Myslím, že by se nic nestalo kdybys jen napsal Vážené Dětské centrum

Damiana

Pokud se nemůžeš zaměřit přímo na konkrétní osobu, vyklouzla bych z toho takto:
Dobrý den, zdravím Dětské centrum Pastelka.
Nebo jen: Zdravím Dětské centrum Pastelka.

Daanieel

Samozřejmě, to v úvodu také piši, proto otázku směřuji na tento konkrétní případ.

annas

Jediná možnost je opravdu Vážení. Potvrdí j rovněž Pravidla českého pravopisu, jednak učebnice obchodní korespondence, jednak STÚ Praha. Přece nemohu oslovit někoho neživotného!!!!