filda01

Jaké je okresní kolo recitační soutěže?

Dostal jsem se do okresního kola v recitaci, ale téměř nic nevím, jaké to tam bude… Bylo mi řečeno, že se mám naučit jednu delší báseň na úrovni, se středoškolskou obtížností. Tu už umím a vyhrál jsem s ní školní kolo. Teď mám k ní přidat i prózu, ale nevím, jak má být dlouhá apod. Vybral jsem si jeden příběh z divadelní hry Hrdý Budžes, trvá to cca 8 min. + 2 min. báseň´… Co myslíte? není moc dlouhá? PS: Jsem na střední škole.

Odpovědi
quentos

Taky jsem se s recitací na ZŠ párkrát dostal na okres. Už je to dávno, ale co si tak pamatuju, nijaké zvláštní rozdíly oproti školnímu kolu krom přísnějšího hodnocení poroty jsem nepozoroval. 10 minut je ale poměrně hodně, vemte si, kolik vás tam bude – kdyby každej měl 10 minut přednášet… navíc udržet celých deset minut přednes na úrovni s co nejmenším počtem přeřeků už je pořádná dřina.

filda01

quentos: však proto se ptám. Nevím kolik času tam budu mít… Nevím, mohl by mi někdo doporučit nějakou prózu ? né moc dlouhou