matt

Jaké je nejvyšší IQ?

Dobrý den,
nedávno jsem četl článek o tom, že nějaká malá holka má vyšší IQ než A. Einstein nebo S. Hawking, ale je to prý kvůli tomu, že pro dospělé je u testů Mensy strop 161. Je to pravda? Popř. jak se zjistilo, že má někdo např. IQ 200?
Díky za odpověď

gecco:
Díky za odpověď, to dává smysl :) A to tvrzení o tom, že Mensa má strop 161 – je na tom něco pravdy?

Nejlepší odpověď
gecco

IQ není shora nijak omezeno – jenže čím je extrémnější, tím hůře se testuje (koneckonců – testy taky vytváří jen lidé) – ovšem lidé s takto vysokým už si na nějaké bodíky moc nehrají – takže to, co se dočteš, jsou plky novinářů snažících se o co nejsenzačnější nadpis…
😉
______________
Ad „161“

  • nevím, já byl Mensou testován až jako dospělej
  • vyšlo mi nižší, než 161

😉

Další odpovědi
marci1

Myslím si, že nejvyšší možné IQ obecně nelze definovat. 🙂

klob1

S tím IQ se nedá říci, jde o to jaký přímo to je test. Většina dosáhla dle skutečnosti 125, tam se zařazují lidé, co jsou tvořivý, technicky, věděcky nadaní a Vysokou školu udělají bez přemýšlení. jinak moc lidí má méně. Byl to IQ test, co se nejvíce a celkově uznává. Ale jedna holka psala, že má prý IQ130,ale už neuváděla, kde na to přišla. Tak to bylo maximum.
Takže v jednom testu dosáhne člověk třeba těch IQ125 a v jiném o dost méně.
Také se to odvíjí i od toho jak zrovna je člověku a dalších okolností.
Jo a také byl počítač, kdysi IQ151, ale co uměl a neuměl, to by se člověk divil.
A inteligenci většina lidí posuzuje podle vzhledu a papíru, ale ne podle mozku, jak umí myslet a pracovat ten mozek. Inteligence musí být vrozená u člověka.

štamgast

Ano, Mensa má strop 161.

Nechápavé

To moje je nejvyšší

lexx

mimozemské entity co lítaj napříč Galaxii běžně 200, no věř kdo můžeš…