HankaHon

jaké je nejvlhčí místo v čr

mám úkol do zeměpisu a potřebuju poradit. děkuju :D

Nejlepší odpověď
samicek333

Každý večer je to moje koupelna.

Nejvyšší denní srážky – Bedřichov-Nová Louka
Nejvíce srážek za 24 hodin bylo zaznamenáno 29.-30. 7. 1897 na stanici Bedřichov-Nová Louka (780 m) v Jizerských horách a to 345 mm. V posledních letech potom 6. 7. 1997 na Lysé hoře v Moravskoslezských Beskydech – 233,8 mm srážek.

Největší roční úhrn srážek – Kořenov
Nejvíce srážek za rok bylo zaznamenáno v roce 1926 v Kořenově-Jizerce v Jizerských horách, a to 2 202 mm, v posledních letech pak v povodňovém roce 1997 na Lysé hoře v Moravskoslezských Beskydech – 2 085 mm srážek.

Nejmenší roční úhrn srážek – Velké Přítočno
Nejméně srážek během jednoho roku spadlo v roce 1933 ve Velkém Přítočnu (okres Kladno) a v roce 1959 na stanici Skryje – Písky (okres Rakovník), v obou případech 247 mm.

Největší měsíční úhrn srážek – Lysá hora
Nejvíce srážek za měsíc spadlo v červenci 1997 na Lysé hoře v Moravskoslezských Beskydech – 811,5 mm. Tehdejší vydatné srážky způsobily katastrofální povodně.