Avatar uživatele
Marunka2

Jaké je nebezpečí, že si devítiměsíční dítě vyřve kýlu?

Malý furt kvůli něčemu řve – každé oblíkání, každé vyslíkání, každé přebalování, každé koupání, každé usínání v postýlce, každé dávání do kočárku a dalších padesát důvodů proč řvát. Já z toho začínám už šílet.Dřív jsem se ho snažila vypořádat jak to šlo, aby zbytečně dlouho nebrečel. Ale doktorka mi řekla, že se prostě musí vychovávat a že musíme něco vydržet atd. Tak jsem ho dneska odložila do hracího kouta a šla si pracovat – věsit prádlo, zametat, chystala mu jídlo atd. Po většinu času jsem byla v jedné místnosti s ním a když ne, tak na doslech. Ale řval a řval, snad třičtvrtě hodiny hodně intensivně, pak na chvilku přestal a pak asi po třech minutách pokračoval. Tak jsem ho vzala a zkusila dát spát (až přes čtyři hodiny je vzhůru), v tuto dobu spává. Když jsem ho vzala, tak mi hned položil hlavu na rameno a zavíral oči. Tak jsem mu zazpívala a položila do postýlky – v tu ranu bylo po spaní. Nechala jsem ho v postýlce a vzala si knížku, že mu budu číst. Ale nic platno. Po dvou pohádkách dítě bylo čilé a ubrečené. Teď si tady hraje. Ale měl by spát. už půl roku se mu snažím tvořit nějaký režim, při čemž se mu snažím přizpůsobit (např. si všímám, kdy bývá unavený a v tu dobu ho dávám spát), snažím se provádět stejné rituály… Ale poslední dobou to fakt přestávám psychicky zvládat.
Nechala bych ho brečet a doufala bych, že pochopí, žetehdy má spát, že když pracuju tak to neznamená že s ním nejsem, že přebalení a převlečení a koupání aj. jsou pro jeho dobrý pocit atd. Ale pár kamarádek mne varují, že by si mohl vyřvat kýlu. Tak já nevím, co dělat, abych byla v pohodě já i malý.?
Doplňuji:
Ještě s tím uspáváním vím, že by mi v náručí usnul, ale to zaprvé nemíním zavádět a za druhý bych ho dlouho neunesla, takže problém by to neřešilo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4789 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tak pokud nemá kýlu, tak mu nic nehrozí,,,pláč, řev, křik by mohl jen zhoršit kýlu kterou má.

A jen tak naokraj,,,určitě je toho na vás hodně, myslím, že z toho jste již unavená, doporučuji vám navštívit odborníka, on poradí, jak na mimčo, aby tolik neplakalo,,,,

Jo a s tím uspáváním,, teď mi zrovna dcera usnula na klíně,,,nebyla unavená, ale prostě to má tak hozený, že kolem 12 jde spát,,,no a u mně se jí spí nejlépe,,,teď ji potichu přenesu,,,

Funguje to tak již dlouho,,sedím u pc, vezmu ji na klín,,houpu ji na nohách a ona je spokojená,,,
Hlavně nebuďte nervozní,,vím, že vás takové chování mimča znepokojuje, ale chce to zachovat klid,,,ještě mě napadlo, když už je tak hezky,,,co ho povozit v kočárku, třeba by čerstvý vzduch a pohyb kočárku udělali svoje,,držím vám palečky,,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

No jestli podle doktorky kýlu nemá,tak je to způsobené tím,že dospívá do prvního roku.

A jestli ani v 1 roce nepřestane tak to už nevím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek