Avatar uživatele
mosoj

Jaké je lepší řešení ?

Jako rodilý šumavák mam k Šumavě kladný vztah. O to více mě mrzí hádanice o tom jak řešit kůrovcovou kalamitu.
Přikládám obrázky týden staré, které dokumentují řešení rakouské a řešení české. Na české straně nahoře neskutečný bordel v lesích a dole rozšířená nákaza která se kácí. Na rakouské nahoře uklizeno a dole zdravé lesy.
http://picasa­web.google.com/mo­soj3/Sumava?au­thkey=Gv1sRgCOW­lus6Pv9L97AE#

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, aramah, kapka před 4990 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
martina1

To jsou zajímavé fotografie.Já byla na Šumavě někdy před deseti lety naposledy,ale pohled na okolí jezera je ošklivý.Je smutné,že se u nás někdo nekoukne jak to funguje u sousedů a nepoučí se.O Šumavě a problémy s lesy slýchám jen v televizi a přiznám se,že to nijak nesleduji,protože se to nás konkrétně netýká.Je pravda,že i v KRNAPu se dějí zvěrstva.Není to tak dávno,kdy u babičky vykáceli háj,kde byly krásné smrky,čisto a rostly tam houby.Vedle nechaly pás,kde je keždý čtvrtý strom suchý.Proč,to asi nikdo nepochopí.Vždycky vykící smrkový háj,aby tam mohli vysázet listnáče,prý to je přirozené pro Krkonoše.Ale s tím mi nehnem ani v Krkonoších ani na Šumavě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Je to smutný a nějak si na ty české manýry stále nemohu zvyknout.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
verka

Za hranicemi je i tráva zelenější.
U nás je to smutný pohled.
Jen k tomu vysazování listnáčů: to je kvůli ptactvu, které se tam uhnízdí a potom přirozenou cestou ničí škůdce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

To už je prostě tak. My češi si ničeho nevážíme, a proto to také tak u nás vypadá. Na všechno remcáme, líbí se nám to v západních zemích, ale nejsme proto ochotni nic udělat.Mě stačí se podívat, jak to vypadá u rybníků, když někteří rybáři odejdou. To je prostě dobytek. A v lesích a kolem cest je to podobné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek