mosoj

Jaké je lepší řešení ?

Jako rodilý šumavák mam k Šumavě kladný vztah. O to více mě mrzí hádanice o tom jak řešit kůrovcovou kalamitu.
Přikládám obrázky týden staré, které dokumentují řešení rakouské a řešení české. Na české straně nahoře neskutečný bordel v lesích a dole rozšířená nákaza která se kácí. Na rakouské nahoře uklizeno a dole zdravé lesy.
http://picasa­web.google.com/mo­soj3/Sumava?au­thkey=Gv1sRgCOW­lus6Pv9L97AE#

Nejlepší odpověď
martina1

To jsou zajímavé fotografie.Já byla na Šumavě někdy před deseti lety naposledy,ale pohled na okolí jezera je ošklivý.Je smutné,že se u nás někdo nekoukne jak to funguje u sousedů a nepoučí se.O Šumavě a problémy s lesy slýchám jen v televizi a přiznám se,že to nijak nesleduji,protože se to nás konkrétně netýká.Je pravda,že i v KRNAPu se dějí zvěrstva.Není to tak dávno,kdy u babičky vykáceli háj,kde byly krásné smrky,čisto a rostly tam houby.Vedle nechaly pás,kde je keždý čtvrtý strom suchý.Proč,to asi nikdo nepochopí.Vždycky vykící smrkový háj,aby tam mohli vysázet listnáče,prý to je přirozené pro Krkonoše.Ale s tím mi nehnem ani v Krkonoších ani na Šumavě.

Další odpovědi
ReHu

Je to smutný a nějak si na ty české manýry stále nemohu zvyknout.

verka

Za hranicemi je i tráva zelenější.
U nás je to smutný pohled.
Jen k tomu vysazování listnáčů: to je kvůli ptactvu, které se tam uhnízdí a potom přirozenou cestou ničí škůdce.

rybíz

To už je prostě tak. My češi si ničeho nevážíme, a proto to také tak u nás vypadá. Na všechno remcáme, líbí se nám to v západních zemích, ale nejsme proto ochotni nic udělat.Mě stačí se podívat, jak to vypadá u rybníků, když někteří rybáři odejdou. To je prostě dobytek. A v lesích a kolem cest je to podobné.